۵ قابلیت مفیدی که به واتس‌اپ آمد

۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۱:۲۰:۵۰
کد خبر: ۲۱۴۱۲۲

واتس‌اپ با بیش از ۲ میلیارد کاربر، محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان است و امسال صاحب قابلیت‌های جدیدی شده که اکثر آنها حول کارکردش به عنوان یک ابزار پیام‌رسانی بوده است. به گزارش ایسنا، این پلتفرم که متعلق به شرکت «متا» است، در چند ماه گذشته، تعدادی قابلیت مفید بزرگ و کوچک اضافه کرده است. 

   ارسال عکس کیفیت بالا

شرکت «متا» سرانجام گزینه‌ای را فعال کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر با کیفیت بالا (HD) را مستقیما در واتس‌اپ ارسال کنند تا کیفیت و جزییات تصویر حفظ شود. اکنون کاربران می‌توانند از هر دو دستگاه اندروید و  iOS، عکس‌های کیفیت بالا را در واتس‌اپ ارسال کنند. دکمه جدید اچ دی در بالای صفحه اشتراک‌گذاری، کنار سایر ابزارهای ویرایش تصویر مانند چرخاندن و ابزارهای افزودن متن و استیکر به عکس، قرار می‌گیرد. هنگامی که کاربر، روی دکمه اچ دی می‌زند، پنجره‌ای ظاهر خواهد شد که به او اجازه می‌دهد کیفیت عکس را انتخاب کند. به صورت پیش فرض، کیفیت استاندارد انتخاب شده است. واتس‌اپ اعلام کرد این انتخاب برای این بوده که سرعت و مطمئن بودن اشتراک‌گذاری عکس، تضمین شود.

اما اکنون کاربران می‌توانند کیفیت اچ‌دی عکس را چک کنند. پشتیبانی برای ارسال ویدئوهای اچ دی هم به واتس‌اپ اضافه  کاربران می‌توانند با یک ویدئوی کوتاه در واتس‌اپ، به پیام پاسخ دهند. این قابلیت کاملا جدید به کاربران امکان می‌دهد حین مکالمه با دوستان و خانواده، ویدئوهای کوتاه ارسال کنند که تجربه چت جدیدی را در واتس‌اپ اضافه می‌کند. کاربران واتس‌اپ برای ضبط پیام تصویری، تنها کافی است روی دکمه زده و آن را نگه دارند. ویدئوها به صورت خودکار در حالت بی‌صدا پخش می‌شوند تا کاربر فرصت مناسب برای شنیدن صدا پیدا کرده و با یک ضربه، صدا را روشن کند. پیام ویدئویی مانند پیام‌های فوری متنی در واتس‌اپ، رمزگذاری شده‌اند تا لایه‌ای از حریم خصوصی اضافه شود.

   بی‌صدا کردن (میوت) تماس‌گیرندگان ناشناس

واتس‌اپ به آن دسته از کاربرانی که از دریافت تماس از افراد ناشناس خسته شده‌اند، اجازه می‌دهد تا به‌طور خودکار، تماس‌های شماره‌های ناشناس را برای افزایش حریم خصوصی بی‌صدا کنند. کاربران اکنون می‌توانند گزینه قطع کردن تماس‌های ناشناس را فعال کنند تا از تماس‌های صوتی و تصویری ناخواسته افراد ناشناس، اجتناب کنند.

   ویرایش پیام‌ها

با عجله در واتس‌اپ پیامی ارسال کردید و می‌خواهید آن را اصلاح کنید؟ اکنون می‌توانید این کار را در واتس‌اپ انجام دهید. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد پیام متنی را در واتس‌اپ ویرایش کنند. 

 

ارسال نظر