ارایه خدمات امدادی و درمانی به بیش از ۶۳ هزار زائر اربعین

۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۲:۱۶:۲۱
کد خبر: ۲۱۴۰۴۹
ارایه خدمات امدادی و درمانی به بیش از ۶۳  هزار زائر اربعین

جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای، آمار آخرین اقدامات و تمهیدات این جمعیت در خدمت‌رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی را تشریح کرد. در این راستا، از ۲۷ مرداد تا ۴ شهریور، در مجموع در ۸۲ مرکز عملیاتی و درمانی، به ۶۳ هزار و ۴۵۹ نفر از زائران، خدمات امدادی و درمانی ارایه شده است. ۱۴۲ دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و خودروی عملیاتی، در عملیات درمانی و امدادی شرکت کردند.

با توجه به ارایه خدمات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در پوشش امدادی مراسم اربعین حسینی(ع) در مرزهای ۹ گانه شرقی و غربی کشور، از ٢٧ مرداد تا ۴ شهریور ١٤٠٢ و تا ساعت ۸ صبح دیروز، ۱۹ هزار و ۱۷۷ نفر از زائران از خدمات امدادی جمعیت هلال‌احمر استفاده کرده‌اند. طبق گزارش‌های دریافتی از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر، از روز ۲۷ مردادماه، ۴۶۹۷ نفر از زائران در مرزها درمان و ۱۹۹ نفر نیز برای ادامه درمان به مراکز درمانی داخل کشور، منتقل شدند. ۴۰۵۹ نفر از آنان نیز اسکان اضطراری داده شدند.  همچنین انجام غربالگری سلامت در پایگاه‌های بین‌راهی به صورت رایگان و داوطلبانه، برای ۱۰ هزار و ۲۲۲ نفر از زائران انجام شده است. ۷ مرکز و پایگاه درمانی و امدادی ثابت و موقت در کشور عراق در ایام اربعین حسینی به زائران خدمت می‌کنند که از این تعداد، ۴ درمانگاه ثابت در شهر کربلا و ۵ درمانگاه ثابت نیز در شهر نجف، آماده ارایه خدمات درمانی به زائران هستند.

به منظور پیشگیری از مخاطرات احتمالی، ۵۶ دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات شایع در مراسم اربعین، در پایگاه‌ها و قرارگاه‌های مرزی استان خوزستان برگزار شد. در این دوره آموزشی، ۴۰ مربی به ۳ هزار و ۴۰۰ نفر از زائران و موکب‌داران، کمک‌های اولیه و آموزه‌های پیشگیری از مخاطرات را آموزش دادند. گفتنی است در حال حاضر ۲۲ هزار داوطلب جمعیت هلال‌احمر در داخل کشور و ۴۲۰۰ داوطلب کادر امداد و درمان هلال احمر در کشور عراق، آماده ارایه خدمات امدادی و درمانی به زائران شرکت‌کننده در مراسم اربعین حسینی ۱۴۰۲ هستند.

 

ارسال نظر