نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده تهران تا شهریور ۱۴۰۳

۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۳:۰۶:۱۵
کد خبر: ۲۱۳۸۵۹

مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به آغاز پرداخت وام ۱۵۰ میلیونی نوسازی تاکسی در شهر تهران اعلام کرد که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۱۰ هزار تاکسی تا شهریور ماه سال آینده نوسازی خواهد شد.

امین رهبر در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد جزییات وام ۱۵۰میلیونی نوسازی تاکسی‌های فرسوده شهر تهران با تأکید بر اینکه شهرداری تهران از منابع داخلی خود تسهیلاتی را برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده با مشارکت صندوق کارآفرینی امید فراهم کرده است، افزود: تاکسیرانان برای دریافت تسهیلات با مراجعه به اداره نوسازی سازمان تاکسیرانی باید نسبت به ثبت نام اقدام‌ کنند که متناسب با زمان ثبت نام برای تشکیل و تکمیل پرونده بانکی، به صندوق کارآفرینی امید برای بهره‌مندی از تسهیلات معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۸ درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه با سه ماه تنفس از ابتدای شهریورماه سال جاری برای نوسازی تاکسی‌ها آغاز شده است، اظهار کرد: ضامن این تسهیلات نیز یک برگ چک صیادی و سند خودرو است که اجازه فروش خودرو را تا پایان پرداخت اقساط که ۵ سال می‌شود را نخواهد داشت.

رهبر با بیان اینکه قرارداد شهرداری تهران با صندوق کارآفرینی امید برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: این قرارداد از اول شهریورماه عملیاتی شده و با این مبلغ می‌بایست ۱۰ هزار دستگاه تاکسی را در یک سال نوسازی کرد.

او در پاسخ به اینکه آیا خودروسازان توان تولید ۱۰ هزار تاکسی در یکسال را دارند؟ افزود: پاشنه آشیل موضوع همین مساله است؛ چرا که خودرو ساز باید بتواند با توجه به نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی، تاکسی‌ها را تامین کند و ما تقاضا داریم از آنجایی که قرارداد خودروساز از طریق نماینده سازمان شهرداری‌ها و اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری منعقد می‌شود، خودروساز باید متعهد باشد بر اساس ثبت‌نام‌های صورت گرفته و تعهدی که ایجاد می‌شود؛ پیش فاکتور را صادر کند و در زمان‌بندی مشخص، خودرو را تحویل دهد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی از نوع خودروی جایگزین «سمند سورن » تماما به صورت نقدی نوسازی شده است، ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده می‌بایست ماهانه حداقل یکهزار پرونده بانکی در صندوق کارآفرینی امید تشکیل دهیم تا متقاضیان بتوانند وام را دریافت کنند.

رهبر در پاسخ به اینکه نوع خودرو تاکسی نوسازی شده چه خواهد بود؟ گفت: فعلا تنها خودرویی که توانسته مجوز شماره‌گذاری تاکسی را اخذ کند، «سمند سورن» بوده است.

 

ارسال نظر