ارزیابی ۲۰۰۹ دستگاه در هجدهمین جشنواره شهید رجایی

۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۲:۲۵:۲۷
کد خبر: ۲۱۳۴۹۴

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: در هجدهمین دوره از جشنواره شهید رجایی ۲۰۰۹ دستگاه اجرایی در سطح ملی و استانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

میثم لطیفی در نشست خبری درباره جشنواره شهید رجایی اظهار کرد: هجدهمین دوره جشنواره شهید رجایی امسال با دوره‌های سابق تفاوت‌هایی دارد. یکی از این تفاوت‌ها این است که امسال با استفاده از سیاست‌های کلی نظام اداری و سند انتظار رییس‌جمهور و غیره تعیین می‌شود.

وی افزود: یکی دیگر از این تفاوت‌ها بهره‌مندی از ظرفیت سایر دستگاه‌ها، اندیشگاه‌ها و مجموعه نخبگان است، چرا که در دوران مردمی باید جامعه نخبگانی نقش داشته باشند.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نتایج جشنواره شهید رجایی در روز برگزاری و با دقت و مستندات کامل در سامانه دولت سنج قرار می‌گیرد، ادامه داد: شاخص‌ها به صورت دو سالانه به دستگاه‌های مختلف اعلام شده است و امسال ۲۰۰۹ دستگاه در قوه مجریه و قوه قضاییه ارزیابی می‌شوند که امسال از قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها، پزشکی قانونی و سازمان ثبت اسناد هم در این جشنواره برای اولین‌بار مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

لطیفی با بیان اینکه هیچ کدام از دستگاه‌ها در سطح عالی قرار ندارند، اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی که در این جشنواره در سطح عالی و خوب قرار بگیرند، فوق‌العاده کارایی برای همه کارکنان در سالی که انتخاب شوند، در نظر گرفته خواهد شد تا این انگیزه برای همه کارمندان به وجود بیاید.

وی در پاسخ به سوال درباره اینکه آیا الزام قانونی و اجرایی برای برخورد با دستگاه‌هایی که در سطح ضعیف قرار می‌گیرد، وجود دارد، گفت: همانطور که شاهد بودید، برخی تغییرات در سال گذشته اتفاق افتاد که بخشی از آن ناظر بر نتایج اعلام شده از ارزیابی آن دستگاه در سال گذشته بود، البته در برخی مواقع پایین بودن عملکرد یک دستگاه به دلیل نقصان‌های دیگر خارج از آن مجموعه است که در این حالت حتی آن دستگاه اجرایی نیازمند حمایت است.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا نیروی انتظامی در سطح ملی و استانی در جشنواره شهید رجایی حضور دارد و ارزیابی می‌شود ؟ اظهار کرد: طبق قانون همه دستگاه‌های اجرایی برای شرکت و مشارکت در جشنواره شهید رجایی تکلیف دارند. در این میان شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، دادگستری، بانک‌ها و تامین اجتماعی جزو دستگاه‌های اجرایی هستند که بیشترین مواجهه را با مردم دارند و در این زمینه هر قدر بتوانیم کمک خواهیم کرد، در تعدادی از استان‌ها نیروی انتظامی داوطلبانه شرکت کرده است اما در سطح ملی حضور ندارد. البته در این زمینه تکلیف قانونی وجود دارد و قصد ما مچ‌گیری نیست بلکه تسهیل‌گری است.

 

ارسال نظر