آنگلا مرکل برای آرایش ۵۵ هزار یورو خرج روی دست دولت آلمان گذاشت

۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۲۳:۰۰:۰۰
کد خبر: ۲۱۲۶۸۳
آنگلا مرکل برای آرایش ۵۵ هزار یورو خرج روی دست دولت آلمان گذاشت

بر اساس اسنادی که به تازگی از سوی نشریه «تاگس اشپیگل» منتشر شده است، آنگلا مرکل با وجود کناره‌گیری از سمت خود در سال ۲۰۲۱ میلادی همچنان هزینه‌هایی از دولت فدرال آلمان دریافت می‌کند. بر این اساس صدراعظم سابق کشور آلمان از زمان کناره‌گیری از قدرت تا کنون ۵۵ هزار یورو بابت آراستگی مو و آرایش صورت به حساب دولت آلمان هزینه کرده است.

به گزارش آبان‌نیوز و به نقل از یورونیوز، در این گزارش آمده است صدراعظم سابق آلمان مدتی است که دیگر به آرایشگر قدیمی خود مراجعه نمی‌کند و آرایشگر جدید او علاوه بر آرایشگری یک طراح مد است.

دولت آلمان در سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۳۷ هزار یورو و در سال ۲۰۲۳ نیز حدود ۱۷ هزار یورو برای آرایش خانم مرکل در برنامه‌های عمومی و خصوصی پرداخت کرده است.

صدراعظم پیشین آلمان به تاگس‌اشپیگل گفته است: «این هزینه‌ها صرف‌نظر از عمومی بودن یا غیر دولتی بودن آنها، با انجام وظایف رسمی مرتبط است.»

افزایش هزینه‌های خدمات آرایشی مقامات از گذشته انتقاداتی را در پی داشته است. راینر هولزنگل، رئیس انجمن مالیات دهندگان گفته که هزینه‌ها باید «به حداقل ممکن کاهش یابد و در برخی موارد نیز به صورت خصوصی پرداخت شود».

به نظر می‌رسد اولاف شولتز، صدراعظم کنونی آلمان نیز برای سفرهای عمومی خود از ایجاد چنین هزینه‌هایی دریغ نمی‌کند. از اول سال جاری میلادی تاکنون، نمایندگان صدراعظم بیش از ۲۱ هزار یورو برای آراستن مو و آرایش صورت هزینه کرده‌اند. این رقم در سال ۲۰۲۲ میلادی به حدود ۴۰ هزار یورو رسیده بود.

تحقیق پارلمانی در اوایل سال جاری نشان می‌داد که هزینه‌های مربوط به عکاسان و آرایشگران در سال اول دولت شولتز در سال ۲۰۲۲ میلادی نیز به حدود ۱.۵ میلیون یورو افزایش یافته است. این رقم تقریباً ۸۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۱ یعنی زمان صدارت خانم مرکل است.

هفته گذشته نیز زمانی که گزارش داده شد، دفتر مارکوس سودر (رهبر ایالت باواریا) تنها در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۸۰ هزار یورو برای عکاسان مستقل خرج کرده، انتقادات زیادی در این‌باره مطرح شد.

آقای سودر گفته است که عکاسان را «بر اساس مناسبت‌ها و با نرخ توافقی ساعتی یا روزانه استخدام می‌کند» و اینکه عکس‌ها با اهداف مطبوعاتی و مستندسازی گرفته شده‌اند.

 

ارسال نظر