ضرورت توجه ویژه به سهامداران خرد

۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۳:۲۳:۱۹
کد خبر: ۲۱۲۴۳۳

سنا| صمدالله محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای بازار سرمایه در مجلس، در رابطه با رفع چالش‌های موجود در بازار سهام گفت: اکنون بحث بازار سرمایه به یکی از دغدغه‌های مهم جامعه سهامداران تبدیل شده است در همین راستا مسوولان سازمان بورس می‌توانند با اطلاع‌رسانی به هنگام مانع از رخ‌ دادن بسیاری از مسائل شود.

او افزود: سهامداران خرد می‌بایست مورد توجه مسوولان قرار گیرند، زیرا تعدادی از این اشخاص به سبب اعتماد به بازار و صحبت‌های صورت گرفته با تمام دارایی‌های خود وارد بازار سهام شده‌اند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بورس می‌بایست برنامه‌ای را در راستای حمایت از سهامداران خرد در نظر گیرد، مجلس نیز در راستای حمایت کامل از حقوق سهامداران آمادگی کامل دارد.

محمدی در رابطه با اهمیت جایگاه بازار سرمایه در کشور گفت: بازار سرمایه به سبب جایگاه فعلی‌اش نقش موثر و تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کشور دارد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: فارغ از سرمایه‌گذاران کلان همانند شرکت‌های فولادی، صنعتی، معدنی و ... که توانایی کنترل وضعیت خود را دارند، نگرانی عمده ما به بحث سهامداران خرد بازمی‌گردد، امید می‌رود مسوولان نسبت به این اشخاص توجه بیشتری داشته باشند.

 

ارسال نظر