افزایش قیمت‌ها به بازار خودرو رسید/ صعود 25 میلیونی سمند سورن پلاس

۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۲:۴۶:۴۹
کد خبر: ۲۱۲۰۱۴
افزایش قیمت‌ها به بازار خودرو رسید/ صعود 25 میلیونی سمند سورن پلاس

قیمت خودرو امروز چهارشنبه 11 مرداد، با روند افزایشی آغاز به کار کرد. اکثر خودروهای بازار افزایش قیمت محسوسی دارند و تعداد کمی از آن‌ها، تغییر قیمتی تجربه نکردند. البته در موارد نادر، کاهش بسیار جزئی نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش تجارت نیوز، این افزایش ناگهانی قیمت خودرو، یک دلیل بیشتر ندارد و آن، خیز ناگهانی نرخ دلار از روز گذشته بود. از ابتدای روز گذشته، نرخ دلار در بازار آزاد از زیر 49 هزار تومان، به بالای کانال 50 هزار تومان رسید؛ همین امر باعث شد که اغلب بازارها با یک شوک ناگهانی، افزایشی شوند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز نیز روند با ثباتی را طی کرد.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار محصولات داخلی به دلیل حجم بالای تقاضا نسبت به مونتاژی‌ها، قیمت خودرو در اغلب موارد افزایشی گزارش می‌شود.

کوئیک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های ارزان قیمت شرکت سایپا بوده که نسبت به روز گذشته، هفت میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به این ترتیب با نرخ 355 میلیون تومانی معامله می‌شود.

شاهین G سایپا، در رده دوم افزایش قیمت در بازار داخلی قرار می‌گیرد. این خودرو نسبت به روز گذشته افزایش 24 میلیون تومانی را تجربه کرده و به نرخ 580 میلیون تومانی رسیده است.

پژو 207i دنده‌ای نیز با افزایش 17 میلیونی نسبت به روز گذشته، با قیمت 645 میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس لقب بیشترین افزایش قیمت در میان خودروهای داخلی را نصیب خود کرد. این سدان ایران خودرو نسبت به روز گذشته با 25 میلیون تومان افزایش، به نرخ 590 میلیون تومان رسید و در یک قدمی کانال 600 میلیون تومانی قرار دارد.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار خودروهای مونتاژی، قیمت خودرو برخلاف داخلی‌ها، از ثبات بیشتری برخوردار است.

جک J4 آپشنال نسبت به روز گذشته، 5 میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به این ترتیب با نرخ 740 میلیون تومان معامله می‌شود.

چری تیگو 7IE از کراس‌اوورهای تولیدی مدیران خودرو، با 20 میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به کانال یک میلیارد و 500 میلیون تومان رسید.

جک S5 نیوفیس که جزو محبوب‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار به شمار می‌رود، نسبت به روز گذشته 30 میلیون تومان افزایش داشته و با قیمت یک میلیارد و 430 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو، رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی است. این کراس‌اوور مدیران خودرو در عرض یک روز با افزایش 60 میلیون تومانی، به نرخ یک میلیارد و 850 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به افزایش ناگهانی نرخ دلار از روز گذشته، در صورتی که این روند ادامه‌دار باشد، قطعا بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و قیمت خودرو افزایشی خواهد بود. البته باتوجه به تعطیلی دو روز آینده، باید منتظر تغییرات نرخ دلار در روز شنبه بود که روند بازار خودرو را مشخص کند.

ارسال نظر