طلا گران شد؛ همه در انتظار رکورد قیمتی جدید

۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۴:۵۷
کد خبر: ۲۱۱۲۰۵
طلا گران شد؛ همه در انتظار رکورد قیمتی جدید

بهای هر اونس طلا به ۱۹۶۰ دلار و ۹۰ سنت رسید و برای هفته ۰.۴ درصد افزایش داشت. قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۶۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گزارش ایسنا، شاخص دلار پس از مثبت شدن آمار هفتگی بیکاری در ایالات متحده، ۰.۲ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد بیش از یک هفته گذشته رسید و طلا را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرد.

دانیل پاویلونیس، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures اظهار کرد که معمولاً پیش از تصمیم‌گیری در مورد نرخ بهره، بازار طلای بهتری را شاهد خواهیم بود و من فکر می‌کنم که نرخ‌ها برای آینده قابل پیش‌ینی تا حدودی قوی خواهند بود. همچنین، طلا برای رسیدن به بالای سطح ۲۰۰۰ دلار در هر اونس مشکل دارد و برای مدتی در اینجا و در وسط محدوده ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود که فدرال رزرو در ۲۶ جولای نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد و امیدوار است که این افزایش، آخرین بار باشد که طلا را به بالاترین حد خود در حدود دو ماه اخیر رسانده و آن را در مسیر سومین افزایش هفتگی قرار داده است. افزایش نرخ بهره ایالات متحده هزینه فرصت نگهداری شمش های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۴.۶۱ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با یک درصد افزایش به ۹۶۲ دلار و ۷۸ سنت و پالادیوم ۱.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.

 

ارسال نظر