صبا فولاد خلیج فارس عرضه اولیه می‌شود

صبا فولاد خلیج فارس عرضه اولیه می‌شود

۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۹:۵۹:۰۰
کد خبر: ۲۱۰۶۲۸

شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان دهمین شرکت تازه وارد از طریق فرابورس، چهارشنبه این هفته(28 تیر) وارد بازار و عرضه اولیه می شود.

به گزارش تسنیم، بر اساس این گزارش، تعداد 110 میلیون سهم معادل 2 درصد سهام  "فصبا" در دو مرحله با قیمت ارزش گذاری 32829 ریالی در حالی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه می شود که در مرحله اول 55 میلیون سهم معادل یک درصد با حداکثر سهمیه دو میلیون سهمی به سرمایه گذاران واجد شرایط به روش حراج عرضه می شود.

در مرحله دوم نیز، 55 میلیون سهم معادل یک درصد دیگر همان روز با حداکثر سهمیه 150 سهمی به سهامداران حقیقی و حقوقی به روش قیمت ثابت کشف شده تعلق می گیرد. مشاور عرضه هم کارگزاری صبا جهاد و متعهد خرید تامین سرمایه دماوند است.

شایان ذکر است پس از کشف قیمت، نماد "فصبا" به منظور طی مراحل افزایش سرمایه از محل صرف سهام و از طریق سلب حق تقدم متوقف خواهد شد. در این مرحله افزایش سرمایه شرکت به میزانی خواهد بود که طی آن 18 درصد از سهام شرکت از طریق واگذاری حق تقدم‌های سلب شده به عموم عرضه شود. متقاضیان باید اثر ناشی از افزایش سرمایه در میزان مالکیت پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد را مدنظر قرار دهند.

ارسال نظر