۶ شرکت در صف عرضه اولیه فرابورس قرار دارند

۶ شرکت در صف عرضه اولیه فرابورس قرار دارند

۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۳:۴۰:۰۰
کد خبر: ۲۰۸۷۵۷

محمدعلی شیرازی مدیرعامل فرابورس، در رابطه با عرضه‌های اولیه در سال 1402، اظهار کرد: اکنون مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امکان و پتانسیل لازم برای عرضه اولیه سهام یک شرکت در هفته وجود دارد. همچنین مواقعی که بازار سهام مثبت است و سهامداران مشتاق مشارکت در بحث عرضه اولیه هستند صاحبان شرکت‌ها به منظور افزایش قیمت سهام کمی تعلل می‌کنند. با این حال تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا متناسب با نیاز بازار برنامه عرضه اولیه را داشته باشیم، افزایش نامتعادل ipo ممکن است نقدینگی بازار را با مشکلاتی مواجه کند.

به گزارش تسنیم، شیرازی گفت: عرضه‌های اولیه به تناسب بازار صورت می‌گیرد به طور مثال در مواقعی که ظرفیت و طلب بیش از حد باشد، شرکت‌های بزرگ عرضه می‌شوند و در زمان‌هایی که جو متعادل است، شرکت‌های کوچک‌تر عرضه خواهند شد.

او بیان کرد: شرکت صبا فولاد، خمیر مایه‌ی رضوی، شرکت معدنی زیر مجموعه بنیاد شهید، شرکت دانش‌بنیان نیا، شرکت آسیا ناما (زیرمجموعه سرمایه‌گذاری امید) و شرکت سهامی عام مس سنگون در صف عرضه قرار دارند همچنین لازم به ذکر است تمام عرضه‌های مذکور بستگی به شرایط بازار دارد. ابزارها و بازارهای موجود در فرابورس قابلیت پوشش تمام تقاضاها در حوزه تامین مالی از حدود یک میلیارد تومان تا بیش از چند هزار میلیارد تومان را دارند.

شیرازی گفت: یکی از مهم‌ترین ابزارهای آتی‌ساز برای بنگاه‌های کوچک مربوط به تامین مالی جمعی است به علت آنکه دستور العمل‌های آن تکمیل نشده بود یک مقدار خلا در این حوزه وجود داشت که اکنون با تایید این آئین‌نامه پیش‌بینی می‌شود اقدامات موثری در این حوزه صورت بگیرد. برای معرفی این ابزار در راستای چگونگی تامین مالی و سرمایه‌گذاری نیازمند همکاری رسانه‌ها هستیم.

شیرازی در پایان گفت: با توجه به آمادگی فرابورس، اگر سکوها تلاش لازم را به عمل آورند امسال یک رشد قابل توجهی در بحث تامین مالی جمعی خواهیم داشت، همچنین برنامه‌ای برای راه‌اندازی بازار ثانویه این ابزار مهم در دستور کار داریم.

ارسال نظر