مدیریت سهام عدالت به مردم واگذار می‌شود؟

۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۰:۰۰
کد خبر: ۲۰۶۷۶۶
مدیریت سهام عدالت به مردم واگذار می‌شود؟

رئیس سازمان بورس می‌گوید: با استمرار مدیریت دولتی در سهام عدالت مخالف هستیم و این امر به مردم واگذار می‌شود.

به گزارش ایرنا، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس، در جلسه شرکت‌های تعاونی سهام عدالت مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری بابل گفت: در زمان حاضر یکی از دغدغه‌های اصلی ما این است که ساختار مردمی و قابل اعتماد واگذاری سهام عدالت از پایین جامعه با اتکا به مردم شکل بگیرد.

وی نقش مردم و تعاونی‌ها را در مردمی سازی سهام عدالت بسیار برجسته شمرد و خاطرنشان کرد: با سفر به استان های مختلف از روند برگزاری مجمع‌های عمومی تعاونی های سهام عدالت مطلع می‌شویم و نقاط قوت و ضعف را بررسی می کنیم.

وی بیان کرد: شرکت‌های تعاونی باید با اتکا به مردم نه فامیل بازی جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و ما با حساسیت این اصل را دنبال می‌کنیم .

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: شورای عالی بورس مرجع نهایی تصمیم گیری در خصوص سهام عدالت است و هیچ‌کس نظر شخصی خود را در این خصوص اتخاذ نمی کند.

وی تصریح کرد: در صورت واگذاری سهام عدالت به تعاونی‌ها و مردم دولت وظیفه نظارتی خود را حفظ می‌کند و با حساسیت این امر را دنبال می‌کند .

عشقی اضافه کرد: ثروتی که در سهام عدالت موجود است می‌تواند زمینه توسعه و پیشرفته استان‌ها را فراهم کند و مازندران هم در این خصوص از جمله استان‌های پیشرو است.

از مجموع ۴۹ میلیون سهام عدالت موجود در کشور دو میلیون و ۶۰۰ هزار سهامدار از مازندران هستند.

 

ارسال نظر