اخبار

۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۱:۵۷:۲۳
کد خبر: ۱۹۵۱۸۲

تداوم بلاتکلیفی رجیستری آیفون ۱۴

همچنان تصمیمی برای رجیستر شدن آیفون ۱۴ گرفته نشده، اما این مدل تلفن همراه در بازار بسته به ویژگی‌های آن، از نزدیک به ۵۲ تا ۹۹ میلیون تومان فرخته می‌شود. تقریبا از مهر ماه آیفون ۱۴ وارد ایران شد. اما پیگیری ایسنا نشان می‌دهد که بعد از گذشت بیش از دو ماه هنوز خبری از رجیستر شدن این کالا نیست. به گزارش ایسنا، طبق اظهارات قبلی عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، موبایل‌های آیفون ۱۴ که در حال حاضر در بازار هستند به صورت قاچاق یا از طریق رویه مسافری به کشور وارد شده و رجیستر نشده است. گفتنی است هر کالایی که از طریق رویه مسافری وارد شود، اگر در گمرکات اظهار شده باشد، می‌تواند رجیستر شود، اما اگر اظهار نشده باشد، غیرقانونی است و رجیستر هم نمی‌شود. اما در حال حاضر مساله این است که اصلاً رجیستر شدن یا نشدن آیفون ۱۴، تعیین تکلیف نشده است. البته اگر کالایی به صورت قانونی از رویه مسافری وارد شده باشد، اجازه استفاده تجاری ندارد و نباید خرید و فروش شود. اما در این زمینه خلأ قانونی وجود دارد و این کالاها در بازار فروخته می‌شوند. او همچنین هشدار داده بود که فروشندگان و مردم از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند. چرا که اگر این موبایل‌ها رجیستر نشود، به عنوان دستگاه ثانویه‌ای که در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد، قابل استفاده است. این شرایط در حالی است که موبایل‌های آیفون ۱۴ در بازار و فضای مجازی به فروش می‌رسد. بررسی قیمت‌ها در فضای مجازی نشان می‌دهد که آیفون ۱۴ بسته به ویژگی‌های آن، از حدود ۵۲ تا ۹۹ میلیون تومان قیمت دارد. پیشتر گمانه‌زنی‌هایی از تصمیم‌گیری درباره رجیستر شدن آیفون ۱۴ در آذر ماه منتشر شده بود، اما تا لحظه نوشته شدن این گزارش تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

گرانی 10میلیون تومانی کوییک برای آپشن اضافه!

روز گذشته فروش فوق‌العاده دو محصول سایپا دو محصول کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک و سایپا 151ویژه متقاضیان عادی و ویژه مادران آغاز شد. نکته قابل توجه در این طرح فروش تغییرات قیمتی دو محصول وانت 151 و کوییک پلاس اتوماتیک است به نحوی که در طرح فروش آبان ماه این محصولات قیمت 

وانت 151،160 میلیون و 745 هزار تومان و کوییک پلاس اتوماتیک 278 میلیون و 40 هزار تومان بود اما در طرح فروش فوق‌العاده که از دیروز آغاز شده، این دو محصول با قیمت‌های 169 میلیون و 871 هزار تومان (وانت 151) و 287 میلیون و 850 هزار تومان (کوییک پلاس اتوماتیک) عرضه می‌شوند. بر همین اساس وانت سایپا 9 میلیون و 226 هزار تومان و کوییک پلاس اتوماتیک 10 میلیون و 23 هزار تومان افزایش قیمت داشته است. کسب اطلاع تسنیم از سایپا در خصوص دلایل این تغییرات قیمتی نشان می‌دهد سایپا مجوز افزایش قیمت این دو خودرو را کسب کرده است. تسنیم در این باره نوشت: از دلایل این تغییرات قیمتی نشان می‌دهد سایپا مجوز افزایش قیمت این دو خودرو را کسب کرده است اما هنوز مشخص نیست آیا سایر محصولات سایپا هم به زودی شاهد افزایش قیمت خواهند شد یا خیر! اما در خبری در گفت‌وگویی که با توکلی لاهیجانی، مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت انجام داده بود، آورده است: هیچ افزایش قیمتی صادر نشده و این تغییرات قیمتی در محصول کوییک پلاس اتوماتیک مربوط به افزایش آپشن‌های این خودرو است. وی افزود: قرار بود سایپا پیش از فروش فوق‌العاده این محصول جزییات آپشن‌ها را اعلام کند که این موضوع انجام نشده است.

 

ارسال نظر