ایرانشهر

۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۰۱:۵۰:۴۵
کد خبر: ۱۹۳۶۶۰

توافق برای ارایه پروازهای ارزان‌قیمت به جام جهانی

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از توافق با کشور قطر برای فروش بلیت ارزان‌قیمت سفر به قطر همزمان با برگزاری جام جهانی خبر داد. به گزارش تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سفر دو روزه خود به کشور قطر و ملاقات با نخست‌وزیر و وزیر حمل و نقل این کشور، توافقات انجام شده در مورد جام جهانی 2022 را از دستاوردهای مهم این سفر برشمرد و بیان کرد: در جلسه‌ای که با وزیر حمل و نقل برگزار شد، توافق شد چند روز قبل از مسابقات جام جهانی قیمت بلیت هواپیمای ایران و قطر ایرویز قیمت‌گذاری و اعلام شود. وی ادامه داد: از همه کسانی که قصد تماشای مسابقات جام جهانی را داشتند درخواست کرد بلیت‌هایی که به صورت بسته‌هایی با مبالغ 80 میلیون تومان و حتی بیشتر از این به فروش می‌رسد را تهیه نکنند و تاکید می‌کنم که بلیت‌ با این نرخ‌ها را نخرند. وی ابراز امیدواری کرد با توافقات بسیار خوبی که با کشور قطر برای بلیت ارزان صورت گرفته است مردم دو هفته قبل از مسابقات جام جهانی از طریق سایتی که رسماً اعلام خواهد شد، بلیت ارزان تهیه کنند.  قاسمی همچنین با اشاره به توافقات انجام شده برای انجام سفر هوایی از فرودگاه‌های کشور به دوحه افزود: از شهرهای ساحلی جنوبی بوشهر، بندرعباس، شیراز و کیش به دوحه پرواز انجام خواهد شد.  وی افزود: با توجه به فراهم بودن امکانات رفاهی در استان‌های ساحلی جنوبی تماشاچیان می‌توانند صبح به قطر سفر کنند و بعد از تماشای بازی به شهر خود بازگردند یا در هتل شهرهای شیراز، کیش و بوشهر استراحت کنند. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعداد پرواز در نظر گرفته شده برای بازی‌های قطر گفت: تعداد زیادی پرواز برای مسابقات جام جهانی در نظر گرفته شده و فکر نمی‌کنیم این تعداد تماشاچی وجود داشته باشد و از سوی ما محدودیتی وجود ندارد و حتی هزینه نشست و برخاست هواپیماهای ایرانی که در فرودگاه دوحه می‌نشیند برای ایران بدون دریافت هزینه پیش‌بینی شده است.  قاسمی از توافق انجام شده با قطری‌ها در بندر رویس خبر داد و گفت: در این بندر زمینی برای برقراری دایمی نمایشگاه صنایع دستی ایرانیان در نظر گرفته شد که نمایشگاه گردشگری دایمی در آنجا برقرار خواهد شد. وزیر راه و شهرسازی در مورد توافقات انجام شده در حوزه ترانزیت کالا و روابط میان دو کشور در حوزه کشتیرانی نیز گفت: روابط کشتیرانی بین ایران و قطر برقرار است و با توجه به برطرف شدن نقایصی که درگذشته وجود داشت، روابط بین دو کشور درحال توسعه است. قاسمی با بیان اینکه قطر جزو کنوانسیون تیر است، یادآور شد: دیگر از موضوعات مهم مطرح شده با نخست وزیر و وزیر حمل و نقل قطر بحث ایجاد تونل زیر زمینی بین دو کشور بود که تصمیمات خوبی دراین خصوص گرفته شد.

۹۰ هزار میلیارد تومان هزینه نگهداری راه‌های کشور

مشاور رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در امور مطالعات راهبردی گفت: ۹۰ هزار میلیارد تومان برای نگهداری راه‌های کشور نیاز است و باید این اعتبار برای ایمنی بیشتر جاده‌ها تامین شود. به گزارش ایرنا، مهران قربانی اظهار کرد: منابع نگهداری راه‌ها بسیار محدود است و تلاش می‌شود تا خدمات رسانی به کاربران جاده‌ای از طریق صرفه جویی و مدیریت منابع بهتر انجام شود.وی تصریح کرد: تنها ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری جاده‌ها اختصاص می‌یابد در حالی که این میزان معادل ۵۰ درصد اعتبار اقدامات بسیار ضروری و مهم است. مشاور رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: انجام اقدامات ضروری، مهم و اولویت‌دار در زمینه نگهداری راه‌ها دست کم ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

پیش‌بینی ۱۸۰۰ سایت اسکان اضطراری در پایتخت

معاون شهرسازی، خدمات شهری و امور بحران مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران گفت: بر اساس طرح جامع تخلیه و اسکان اضطراری، باید ۱۸۰۰ سایت تخلیه و اسکان در شهر تهران مکان‌یابی و تعریف شود. به گزارش ایسنا، رضا بصیری با بیان اینکه طرح جامع تخلیه و اسکان اضطراری در حوزه مدیریت بحران تعریف شده است، اظهار کرد: اگر تهران با فاجعه طبیعی که عمدتا زلزله شدید است، مواجه شود باید ببینیم چه حجمی از تلفات را خواهیم داشت و باید برای بازماندگان، تخلیه و اسکان چه برنامه‌ای داشته باشیم؟ معاون شهرسازی، خدمات شهری و امور بحران مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با اعلام اینکه اقدامات موثر و خوبی از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران صورت گرفته اما کافی نبوده است، تصریح کرد: بر اساس اسناد بالادستی ملی باید برای دو تا سه میلیون نفر در تهران امکان تخلیه اضطراری فراهم کنیم. وی اضافه کرد: باید هزار و ۸۰۰ سایت را در داخل شهر تهران مکان‌یابی و برنامه فیزیکی برای آن تعریف کنیم که قطعاً مراحل تصویب داخل و خارج از شهرداری را به دنبال دارد. بصیری گفت: دو تا سه هفته آینده فراخوان طرح تخلیه و اسکان اضطراری منتشر خواهد شد و بازه زمانی ۲۴ ماهه برای آن در نظر گرفته‌ایم که اگر امروز شروع کنیم شهریورماه ۱۴۰۳ به اتمام خواهد رسید.

 

ارسال نظر