ویژه

ویژه

۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۱:۲۳:۳۱
کد خبر: ۱۸۹۲۱۹

آمادگی بانک سپه برای کمک به واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی

مدیرعامل بانک سپه از آمادگی این بانک برای کمک به رونق تولید و اشتغال‌زایی و خدمات‌رسانی ویژه به واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، دکتر آیت‌الله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه به همراه دکتر علی صالح‌آبادی رییس کل بانک مرکزی و مدیران عامل برخی بانک‌های کشور برای بررسی مسائل حوزه بانکی استان آذربایجان شرقی به شهر تبریز سفر کرد. دکتر ابراهیمی در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی، تأکید کرد: در حال حاضر واحدهای تولیدی بسیاری در استان آذربایجان شرقی با پشتیبانی بانک سپه فعالیت می‌کنند و این حمایت‌ها افزایش می‌یابد. دکتر ابراهیمی تصریح کرد: بانک سپه در کنار پشتیبانی از واحدهای تولیدی، در زمینه رفع نیازهای اقشار مختلف مردم گام‌های مهمی در اقصی نقاط کشور نظیر استان آذربایجان شرقی برداشته است. مدیرعامل بانک سپه از آمادگی این بانک برای کمک به رونق تولید و اشتغال‌زایی و خدمات رسانی ویژه به واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ در کشور خبر داد. براساس این گزارش، این هیات بانکی در سفر یک روزه به تبریز، ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز و سایر مسوولان استانی، با شرکت در جلسه شورای هماهنگی بانک‌ها و شورای گفت‌وگوی دولت و فعالان اقتصادی به ویژه واحدهای تولیدی و صنعتی بخش خصوصی استان، چالش‌های حوزه تأمین منابع مالی این واحدها را مورد بررسی قرار دادند و راهکارهای لازم برای رونق تولید و اشتغالزایی با حمایت نظام بانکی را ارایه کردند. 

   دیدار دکتر ابراهیمی با جمعی از  کارکنان  شعب بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان آذربایجان شرقی ضمن بازدید از شعب شهید تجلایی و استاد شهریار، در فضای صمیمی با کارکنان این شعب گفت‌وگو کرد. در این دیدارها، دکتر ابراهیمی ضمن تأکید بر ضرورت ارتقای جایگاه بانک سپه در استان آذربایجان شرقی، از همکاران خود خواست برای بهبود شاخص‌های عملکردی تلاش مضاعف و از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده بهینه کنند. 

   بازدید مدیرعامل بانک سپه  از چند واحد تولیدی

دکتر ابراهیمی همچنین از چند واحد تولیدی و صنعتی بزرگ در استان نظیر کاشی تبریز، کارخانه آردسازی سالم پاک و کارخانه قوطی تبریز بازدید و با مدیران این واحدهای تولیدی درباره راه‌های گسترش‌ همکاری‌های دوجانبه به تبادل نظر پرداخت. شایان ذکر است، گروه صنعتی تراکتورسازی ایران یکی از واحدهای صنعتی بزرگ است که با حمایت بانک سپه در تبریز فعالیت می‌کند و با ۵ هزار نیروی انسانی، سال‌ گذشته ۲۳ هزار دستگاه تراکتور به بازار عرضه کرد و قرار است این میزان در سال جاری به ۳۵ هزار افزایش پیدا کند.

 پرداخت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون از سوی بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، دکتر محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص میزان تخصیص اعتبار و تسهیلات به بافت فرسوده که از سال ۹۸ به بعد به متقاضیان پرداخت شده است، گفت: تسهیلات نوسازی بافت فرسوده از ابتدای سال ۱۳۹۸ به ۵ هزار و ۷۵۷ پروژه با هدف نوسازی تعداد ۲۸ هزار و ۴۰۳ واحد مسکونی در محلات هدف بازآفرینی شهری، پرداخت شده است. شایان مبلغ قرارداد منعقد شده تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده را ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: تسهیلات نوسازی به بیش از ۲۸ هزار واحد مسکونی پرداخت شد‌. گفتنی است، هم‌اکنون بیش از ۱۴۰ هزار هکتار مساحت از سطح شهرها را بافت فرسوده، سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های تاریخی تشکیل می‌دهد که می‌تواند هدف بازآفرینی شهری قرار بگیرد. همچنین بر اساس بررسی‌های انجام شده بیش از ۲میلیون و ۶۰۰ هزار واحد ناپایدار در کشور وجود دارد که باید نوسازی و بهسازی شود و در برنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران برای نوسازی قرار دارد.

 

ارسال نظر