قیمت جدید برنج، تخم‌مرغ و شکر در بازار مشخص شد

در حال حاضر هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی بدون درپوش ۷۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. هر کیلو برنج هاشمی بدون بسته‌بندی فروشگاهی ۹۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و هر کیلو برنج پاکستانی نیز بین ۳۹ هزار و ۸۰۰ تا ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان در حال عرضه است. شکر هم هر کیلو بین ۳۵ تا حدود ۴۰ هزار تومان بوده و به دلیل کمبود آن هر فرد فقط می‌تواند ۴ کیلو شکر خریداری کند.

قیمت جدید برنج، تخم‌مرغ و شکر در بازار مشخص شد
۱۴۰۲/۰۵/۲۷ ۱۲:۴۰:۰۰
| | |

تنظیم بازار کالاهای اساسی به ویژه در تأمین بازار گوشت یکی از چالش‌های وزارت جهاد کشاورزی است. قیمت گوشت قرمز و مرغ بالا بوده و این امر نقدهایی را به وزارت جهاد کشاورزی وارد می‌کند.

به گزارش مهر، در بخش تامین گوشت قرمز قرار است با وارد کردن گوساله پایه پروار تا ۵ ماه آینده وضعیت بازار ساماندهی شود. تأمین گوشت مرغ مورد نیاز هم با جوجه‌ریزی در حال جبران است و در هفته جاری تا حدودی قیمت مرغ به قیمت مصوب نزدیک شد.

رصد هفتگی بازار کالاهای اساسی در هفته چهارم مرداد نشان داد، گرمای هوا قیمت تخم‌مرغ را ریزشی کرده و با وجود نرخ مصوب ۱۱۰ هزار تومان در حال حاضر هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بدون درپوش ۷۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. اما بازار ماهی افزایش قیمت داشته و هر کیلو ماهی قزل‌آلا از ۱۳۹ هزار تومان به ۱۴۹ هزار تومان رسیده است.

بازار شکر هم هر کیلو بین ۳۵ تا حدود ۴۰ هزار تومان بوده و به دلیل کمبود آن هر فرد فقط می‌تواند ۴ کیلو شکر خریداری کند. قند بسته‌بندی نیز با قیمت‌های متفاوت در حال عرضه است.

قیمت در بازار برنج هم با انباشت محصولات سال گذشته تا حدودی فروکش کرده و هر کیلو برنج هاشمی بدون بسته بندی فروشگاهی ۹۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است و برنج پاکستانی نیز هر کیلو بین ۳۹.۸۰۰ تا ۵۹.۵۰۰ در حال عرضه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها