ورود رئیس کل بانک مرکزی به ماجرای تاخیر در ارائه ارز اربعین

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه بانک ها در عرضه ارز اربعین،گفت:بانکها با برنامه ریزی مدون ضمن عرضه ارز اربعین به نحوه مناسب، از ایجاد صف و ازدحام در شعب در این خصوص جلوگیری و بسترهای بانکداری الکترونیک را در این زمینه به خدمت گیرند.

ورود رئیس کل بانک مرکزی به ماجرای تاخیر در ارائه ارز اربعین
۱۴۰۲/۰۶/۰۲ ۱۲:۳۱:۳۳
| | |

محمدرضا فرزین که در جلسه دوره‌ای ماهانه با مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری در بانک مرکزی سخن می گفت با اشاره به تعیین شش بانک عامل سپه، ملی، تجارت، پست بانک، صادرات و پارسیان به منظور عرضه ارز اربعین تاکید کرد: در بخشنامه اخیر بانک مرکزی به این بانک ها تکلیف شده است که شعب کشیک آنها تا ساعت 18 عصر روزهای هفته نسبت به فروش حضوری ارز اربعین اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: خدمت رسانی صرافی‌های بانکی به مردم و تجار و لزوم نظارت بانک ها و موسسات اعتباری بر آنها در پیشبرد برنامه‌های در دسترس، موضوعی مهم است که حتما باید در دستور کار باشد.

فرزین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقشه راه بانک مرکزی برای دستیابی به اهداف تعیین شده گفت: کنترل و مدیریت نقدینگی، مدیریت بازار ارز، تنظیم گری و تقویت نظارت و تقویت حکمرانی بانک مرکزی در حوزه ریال، ارز و اعتبار، تنظیم مناسبات مالی دولت و نظام بانکی و بهبود انتظارات و سیاست ارتباطی محورهای این نقشه راه است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: نرخ رشد نقدینگی از 42.8 درصد در مهرماه سال 1400 با حدود 15 درصد کاهش، در پایان تیرماه سال  1402 به 27.5 درصد رسیده است.  برنامه ریزی ما در سال جاری رساندن این عدد به 25 درصد است که البته نرخ رشد نقدینگی نیز در سه ماهه اول امسال 3.9 درصد بوده است.

فرزین همچنین با اشاره به رشد اقتصادی کشور در سال 1400 و سال 1401 که به ترتیب 4.4 درصد و 4 درصد بوده است گفت: با اجرای سیاست تثبیت اقتصادی، قدم‌های مهمی به سمت مهار تورم، کنترل رشد نقدینگی و بسترسازی رشد تولید برداشته شده است.

بر اساس این گزارش، در این جلسه پس از ارائه گزارش‌های معاونین اقتصادی و فناوری‌های نوین بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها نیز به ارائه دیدگاه های خود در زمینه موضوعات مختلف شبکه بانکی پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها

دیگر اخبار