در شهر

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا دوشنبه شب هفته جاری تدفین ۴۱ هزار و ۵۹۱ متوفی کرونایی توسط سایت بهشت زهرا انجام شده

۱۴۰۰/۰۶/۰۹ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

خاکسپاری ۴۱ هزار متوفی کرونایی در بهشت زهرا (س)

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا دوشنبه شب هفته جاری تدفین ۴۱ هزار و ۵۹۱ متوفی کرونایی توسط سایت بهشت زهرا انجام شده که معادل ۴۰ درصد متوفیان کرونایی کشور بوده است. در جریان هشتمین جلسه شورای شهر گزارش سازمان بهشت زهرا (س) و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در صحن شورای شهر قرائت شد. سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در تشریح عملکرد این سازمان با اشارهاحداث و آغاز به کار بهشت زهرا (س) تهران از سال ۱۳۴۹، گفت: مجموع مساحت این آرامستان ۵۸۴ هکتار بوده و تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار متوفی در آن پذیرش شده‌اند. خال درباره تعداد متوفیان کرونا در بهشت زهرا (س) گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا دوشنبه شب هفته جاری تدفین ۴۱ هزار و ۵۹۱ متوفی کرونایی توسط سایت بهشت زهرا انجام شده که معادل ۴۰ درصد متوفیان کرونایی کشور بوده است. از این تعداد ۲۴ هزار و ۸۳۸ متوفی مرد و ۱۶ هزار و ۷۵۳ متوفی زن در بهشت زهرا تدفین شده‌اند. مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا گفت: از ابتدای کرونا ۱۲ مرحله چکاب همه پرسنل از طریق غربالگری و تست خون انجام گرفته ولی تا کنون ۲۲۵ نفر از پرسنل تست آنها مثبت شده که بلافاصله قرنطینه و بهبودی کامل به دست آوردند و خوشبختانه با تزریق به موقع واکسن کرونا نیز به‌طور کلی تلفات نیروی انسانی تا به امروز بین کارکنان بهشت‌زهرا نداشته‌ایم. وی با اشاره به برگزاری جلسات فوق‌العاده برای ساخت تعدادی قبر به صورت ویژه گفت: آماده‌سازی قبور جدید مورد نیاز با مساعدت سازمان بازرسی کل کشور انجام شد ولی باید توجه داشت که قابلیت پذیرش متوفی در شرایط عادی ۱۶۰ تا ۱۸۰ متوفی است ولی این آمار در شرایط کرونا به‌شدت افزایش یافت و در روزهایی به دفن ۴۰۰ متوفی در بهشت زهرا رسیدیم. پس از توضیحات خال، اعضای شورای شهر تهران به طرح سوال پرداختند. سپس حبیب کاشانی، ضمن تشکر از اقدامات جهادی بهشت زهرا در دوران پاندمی کرونا گفت: ظرفیت بهشت زهرا رو به پایان است و ممکن است باعث نگرانی شود، توضیح دهید که چه تدابیری برای توسعه بهشت زهرا اندیشیده شده است. علیرضا نادعلی نیز در واکنش به ویدئو ارایه شده در صحن گفت: ارجاع دادن به رفرنس و مرجع و مأخذی فاسد مانند بی بی سی کار اشتباهی است و در حضور همکاران ما استدعا دارم از رسانه‌های فاسد به عنوان مرجع خبری استفاده نکنید و متناسب با سیاست‌های رسمی کشور از منابع استفاده کنید. جعفر بندی شربیانی نیز پس از استماع گزارش خال گفت: ظرفیت بهشت زهرا در حال پر شدن است و باید فکری به این موضوع کرد و نباید اصرار کنیم تنها راه‌حل گسترش بهشت زهرا باشد. پرویز سروری نیز با طرح سوالی گفت: با توجه به اینکه ۵۰ سال از قدمت بهشت زهرا می‌گذرد آیا برنامه‌ای برای استفاده مجدد از قبوری که ۳۰ سال از دفن در آن می‌گذرد، دارید؟ میثم مظفر پیشنهاد ایجاد آرامستان‌های محلی را مطرح کرد و گفت: امکان خوبی را ایجاد کنیم که بازماندگان بتوانند در طول هفته در محلات بر سر مزار متوفیان خود حاضر شوند.

بازدید هوایی از تهران هزینه محسوب نمی‌شود

پرویز سروری، نایب رییس شورای شهر تهران در واکنش به بازدید هوایی عضو شورا از حریم شهر تهران و هزینه‌های این بازدید با وجود رصدخانه در شهر گفت: به نظرم این اصلا هزینه نیست چرا که نظارت جزو هزینه‌ها محسوب نمی‌شود. به گزارش ایلنا، سروری در حاشیه هشتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در واکنش به سوالی مبنی بر بازدید هوایی عضو شورا از حریم شهر تهران و ضرورت این بازدید و هزینه‌هایی که این بازدید در پی داشت به رغم وجود رصدخانه در شهر تهران اظهار کرد: به نظرم این اصلا هزینه نیست چرا که نظارت جزو هزینه‌ها محسوب نمی‌شود. او ادامه داد: این فرآیندی است که به صورت طبیعی در کشور وجود دارد و این موضوعات مختلف در سیستم نظارتی نیازمند به اعمال دارد. نائب رییس شورای شهر تهران افزود: از اینکه از ابزار بد استفاده شود، مخالفیم اما معتقدیم اگر قرار است در بحث حریم برخورد جدی صورت بگیرد و جلوی ضرر و زیان به شهر گرفته شود نمایندگان حتما باید اعمال نظارت کنند و به نظرم این مورد یکی از اقسام آن بوده و برداشتم این نیست که هزینه تلقی شود. سروری در واکنش به سوال دیگری مبنی بر اینکه یکی از اعضای شورای شهر، شهردار سابق تهران آقای حناچی را از پارکینگ اوین-درکه بیرون کرده است، گفت: خبر ندارم و چنین چیزی نباید صحت داشته باشد چرا که معتقد هستیم به ویژه با کسانی که زحمت کشیدند و مسوولیت داشتند باید برخورد اخلاقی صورت گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران