چتر حمایت بنیاد برکت بر سر زندانیان آزاد شده

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی 7 هزار و 500 شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده‌هایشان در سال جاری خبر داد.

۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از راه‌اندازی 7 هزار و 500 شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده‌هایشان در سال جاری خبر داد. محمد ترکمانه با اشاره به حمایت ویژه بنیاد برکت از اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی گفت: در همین راستا، تا پایان سال 2 هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌‍‌محور منجر به ایجاد 7 هزار و 500 شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده‌هایشان راه‌اندازی می‌شود. وی تصریح کرد: از این تعداد تا به امروز 500 شغل طرح به‌طور کامل راه‌اندازی شده که ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و 500 نفر را به دنبال داشته است. ترکمانه با تاکید بر اجرای این طرح در سراسر کشور خاطرنشان کرد: استان‌های لرستان، خوزستان، فارس، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بیشترین سهم را از طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برای زندانیان آزاد شده از زندان و خانواده‌هایشان دارند. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، نه فقط زندانیان آزاد شده که خانواده‌هایشان نیز مشمول طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت هستند. وی حجم کل سرمایه‌گذاری اشتغال‌زایی برای زندانیان آزاد شده را 3 هزار و 375 میلیارد ریال اعلام کرد و توضیح داد: زندانیان آزاد شده‌ای که دارای طرح توجیهی برای اشتغال هستند می‌توانند با مراجعه به مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت در سراسر کشور نسبت به 

ثبت نام و ارایه درخواست خود اقدام کنند.  ترکمانه ادامه داد: مشاغلی که برای این قشر آسیب‌پذیر ایجاد می‌شود، در رسته‌های تولید پوشاک، مشاغل خدماتی، پرورش دام و کشاورزی است و همچنین بیشترین مساعدت در پرداخت تسهیلات با آنها می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران