ویژه

نایب‌رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه اعلام کرد:

۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

 خدمات‌رسانی رایگان متروی تهران و حومه به شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین

نایب‌رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه اعلام کرد: شهروندان و مسافرانی که در راهپیمایی اربعین در تهران شرکت می‌کنند می‌توانند از ابتدا تا پایان مراسم ازتمامی ایستگاه‌های خط یک به صورت رایگان استفاده کنند. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه علی عبداله پور با تسلیت فرارسیدن اربعین سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان گفت: این شرکت طبق سنوات گذشته آماده ارایه خدمات حداکثری به عزاداران و شرکت‌کنندگان در مراسم دلدادگان و جاماندگان اربعین حسینی در پایتخت است. وی تصریح کرد: ایستگاه‌هایی که در مسیر این مراسم قرار دارند به ویژه ایستگاه‌های امام حسین(ع) واقع در خطوط ۲ و ۶ و ایستگاه شهر ری واقع در خط یک آماده ارایه خدمات حداکثری به عزاداران و شهروندان در این روز هستند. عبداله‌پور با بیان اینکه خط یک مترو به دلیل نزدیکی به اماکن مذهبی مختلف در شهر تهران معمولا در روز اربعین بیشترین مسافر را دارد افزود: در روز دوشنبه پنجم مهرماه ۱۴۰۰ با کاهش فاصله حرکت قطارها در این خط، خدمات‌دهی به مسافران در ساعات پرتردد با حداکثر توان انجام می‌گیرد و در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده اعزام خواهد شد.

بهره‌برداری  از پایانه برکت با هدف خدمت‌رسانی به زائران اربعین 

در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان ایلام، پایانه برکت در منطقه مرزی ایران و عراق با راه‌اندازی خط 20 کیلومتری انتقال آب از شهر مهران به این پایانه به بهره‌برداری رسید.  مدیرعامل بنیاد برکت درباره این طرح توضیح داد: علاوه بر خط 20 کیلومتری انتقال آب نسبت به احداث و تکمیل دو مخزن با ظرفیت 2 هزار مترمکعب در شهر مهران و 700 مترمکعب در پایانه برکت اقدام شده است که اولین مخزن به‌طور کامل تکمیل شده و دومین مخزن، مراحل پایانی ساخت را پشت سر می‌گذارد.

محمد ترکمانه خاطرنشان کرد: برای انتقال آب از شهر مهران به پایانه برکت 300 میلیارد ریال اعتبار تکمیلی هزینه شده و قرار است زائران حسینی از نتایج و برکات آن بهره‌مند شوند. مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح دلایل احداث پایانه برکت در منطقه مرزی مهران اظهار داشت: بنیاد این پایانه را در مساحت 30 هکتار و عملیات راه‌سازی 8 کیلومتر با هدف ساخت سوله‌های اسکان موقت، احداث محل پذیرایی و پارکینگ برای زوار حسینی در دست ساخت دارد. ترکمانه اضافه کرد: ساخت مرکز جامع سلامت، تامین و نصب مخازن آب و 20 دستگاه آبسرد کن، احداث نمازخانه 200 متر مربعی، ساخت 200 چشمه سرویس بهداشتی و احداث 5 هزار متر مربع سایه‌بان از دیگر امکانات و خدمات در نظر گرفته شده برای زائران در پایانه برکت است.

پیشرفت روزافزون شرکت گاز استان مرکزی درگروی تعامل  با مراکزعلمی و پژوهشی است

مدیرعامل شرکت گازاستان مرکزی گفت: همکاری هدفمند و نظام یافته این شرکت بامراکزعلمی وپژوهشی موجب پیشرفت روزافزون خواهد شد وتبادل اطلاعات و ارتباطات تنگاتنگ با این مجموعه، به روزشدن درهمه عرصه‌ها را به دنبال خواهد داشت.  به گزارش روابط عمومی شرکت گازاستان مرکزی محمدرضا سمیعی با اشاره به اینکه پذیرش و بررسی نظرات واستفاده از کلیه تجربیات و علوم نوین دانشگاهی از اولویت‌های این شرکت می‌باشد افزود: پذیرش پیشنهاد و انتقاد موجب بالابردن بهره وری می‌شود و به همین منظور به همت واحد پژوهش این شرکت درسال 1400تاکنون تعداد 134پیشنهاد ارسالی ازسوی کارکنان درکمیته‌های تخصصی موردبررسی قرارگرفته که دومورد ازآنها موردتایید قرارگرفته است و این خود نشانگر عملکرد صحیح و پیشرفت کاردرامرپژوهش می باشد.

افتتاح همزمان بزرگ‌ترین آزمایشگاه میکرو بیولوژی آب غرب استان و طرح آبرسانی به جنوب شهر نجف‌آباد  

همزمان با چهارمین روز ازگرامی داشت هفته دفاع مقدس و با هزینه‌ای بالغ بر 54 میلیارد ریال دو طرح بزرگ در حوزه تامین آب شرب پایدار در نجف‌آباد به بهره‌برداری رسید.  آزمایشگاه میکروبیولوژی آب نجف‌آباد که بزرگ‌ترین آزمایشگاه میکروبیولوژی آب استان اصفهان محسوب می‌شود یکی از طرح‌هاست که با صرف24 میلیارد ریال در ساختمان شماره 2 آبفای نجف‌آباد تجهیز و راه‌اندازی شده است. این آزمایشگاه با هدف پایش روزانه میکروبی آب شرب منابع، مخازن و شبکه توزیع، میزان کلر باقی مانده، PH و کدورت آب شهرهای نجف‌آباد، دهق، علویجه، فولادشهر و روستاهای تحت پوشش راه‌اندازی شده و نقش بسزایی در حفظ سلامت و ارتقای کیفی آب شرب مناطق یاد شده دارد. طرح آبرسانی به جنوب شهر نجف‌آباد دیگر طرحی بود که در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس در این شهرستان به بهره‌برداری رسید. این طرح با هدف تامین آب شرب پایدار 53 هزار نفر ازساکنان محلات جنوبی شهر نجف‌آباد و با صرف هزینه‌ای بالغ بر 30 میلیارد ریال اجراء شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران