رکورد روزانه 146 ذوب در فولاد مبارکه شکسته شد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: ثبت رکورد تولید روزانه 146 ذوب در شرکت فولاد مبارکه تنها پس از چند روز از رفع محدودیت‌های انرژی و در آغاز هفته دفاع مقدس،

۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: ثبت رکورد تولید روزانه 146 ذوب در شرکت فولاد مبارکه تنها پس از چند روز از رفع محدودیت‌های انرژی و در آغاز هفته دفاع مقدس، نشان از روحیه جهادین فولاد مبارکه در جبهه صنعت دارد. حمیدرضا عظیمیان در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه در دو ماه گذشته به دلیل وجود محدودیت‌های شدید انرژی، نتوانست به ظرفیت‌های فولادسازی دست یابد اما به محض رفع محدودیت‌ها، فعالیت تولیدی خود را افزایش داده و پس از گذشت کمترین زمان ممکن، موفق به ثبت رکورد تولید روزانه 146 ذوب (معادل 26 هزار و 100 تن اسلب) گردید و این در حالی است که رکورد قبلی شرکت فولاد مبارکه در این بخش در تاریخ 31 فروردین ماه سال جاری با تولید روزانه 144 ذوب‌ (معادل 25 هزار و 950 تن اسلب) به ثبت رسیده بود. وی با بیان اینکه ثبت چنین رکورد ارزشمندی در فولاد مبارکه از چند منظر حائز اهمیت است، افزود: ثبت این رکورد در آغاز هفته دفاع مقدس یعنی فرزندان این مرز و بوم در جبهه صنعت هم قدرتمندانه در حال تلاش هستند و برای سربلندی کشور می‌جنگند. این روحیه جهادی در فولادمردان شرکت فولاد مبارکه نشان می‌دهد توانایی برای بازگشت ناحیه فولادسازی به پویایی سابق و همچنین ثبت رکوردهای بیشتر پابرجاست. وی اذعان داشت: بازگشت به تولید پس از توقف یا کاهش قابل توجه آن، نیازمند انرژی بسیار و بسیج همه امکانات است که شرکت فولاد مبارکه به خوبی توانسته این مساله مهم را عملیاتی کند.

عظیمیان تصریح کرد: اگرچه به دلیل محدودیت‌هایی که در فصل تابستان تجربه کردیم و محدودیت‌هایی که در زمستان خواهیم داشت، اندکی از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده فاصله بگیریم اما همه تلاش خود را برای جبران عقب‌افتادگی‌ها خواهیم داشت. وی با اشاره به نحوه برخورد فولاد مبارکه با محدودیت‌های انرژی عنوان داشت: اگرچه ناحیه فولادسازی این شرکت با کاهش تولید مواجه شد اما از این موقعیت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و با انجام تعمیرات اساسی و بلندمدت بدون هرگونه حادثه جدی، برای تولیدات بیشتر آماده شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران