ویژه

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فولادسازی فولاد مبارکه از اجرای موفقیت‌آمیز پروژه بازسازی، ترمیم، مقاوم‌سازی و آب‌بندی دیواره‌های بتنی ماشین

۱۴۰۰/۰۶/۱۵ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

بازسازی، ترمیم، مقاوم‌سازی  و آب‌بندی دیواره‌های بتنی ماشین 5 ریخته‌گری فولاد مبارکه

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فولادسازی فولاد مبارکه از اجرای موفقیت‌آمیز پروژه بازسازی، ترمیم، مقاوم‌سازی و آب‌بندی دیواره‌های بتنی ماشین شماره 5 ریخته‌گری ناحیه فولادسازی با بهره‌گیری از توان و دانش فنی متخصصان داخلی با رعایت کامل موارد ایمنی و زودتر از زمان مقرر خبر داد . به گزارش خبرنگار فولاد، رضا خادم کیمیائی رییس اجرای پروژه‌های فولادسازی در این رابطه اظهار کرد: با توجه به ضرورت استفاده موثر از زمان توقف برنامه‌ریزی‌شده ماشین 5 ریخته‌گری در زمان محدودیت‌های انرژی، ضمن برگزاری جلسات مستمر با حضور تیمی متشکل از پیمانکار تخصصی، اجرای پروژه‌ها، نظارت کارگاهی، بهره‌برداری، بازرسی فنی، تعمیرات و تعمیرگاه مرکزی، جهت برنامه‌ریزی و اجرا و کنترل روزانه فعالیت‌ها اقدام گردید و پروژه دو روز زودتر از برنامه زمان‌بندی اولیه با کیفیت مناسب به اتمام رسید. وی مهم‌ترین فعالیت‌های اجراشده در این پروژه را تخریب بتن‌های آسیب‌دیده، زنگ‌زدایی میلگردها، تزریق ترک‌های بتن هسته، کاشت میلگردها، آرماتوربندی، قالب‌بندی، بتن‌ریزی و همچنین نصب عایق حرارتی، رطوبتی و نصب سرامیک پرسلان برشمرد. وی در خصوص اجرای این پروژه و با اشاره به وضعیت نامناسب بتن دیوارها و لزوم ‌ترمیم و ایزوله کردن آن‌ها در مقابل حرارت و رطوبت افزود: مطابق طرح اولیه این پروژه، قسمت‌های معیوب دیواره‌ها تا جایی که خرابی‌ها به‌طور کامل از بین برود تخریب شد و سپس دیواره‌های مذکور ترمیم و آب‌بندی گردید. بعد از آن، لایه‌های مناسب جهت حفاظت و پیشگیری از بروز آسیب‌های قبلی و همچنین آسیب‌های محتمل بعدی بر روی دیواره‌های 1 و 4 اعمال شد. 

 

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه

دکتر اصغر نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با هدف تاکید بر اجرای تفاهمنامه سه جانبه تعمیرات اساسی 31 رام قطار متروی تهران، ازمرکز فرمان شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه بازدید کرد.  به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ در حاشیه این بازدید مهندس عبداله پور نایب‌رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گزارشی از وضعیت جاری شرکت بهره‌برداری مترو ارایه داد. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز در ادامه بر تسریع روند اجرای تفاهمنامه سه جانبه که به منظور حمایت از ایجاد اشتغال مولد و تثبیت اشتغال موجود از طریق انجام تعمیرات اساسی 31 رام قطار بسته شده بود تاکید کرد. این تفاهم‌نامه از محل اعتبارات بند (الف) تبصره 18 قانون بودجه سال 1399 کل کشور فی مابین سازمان برنامه و بودجه کشور، شهرداری تهران و صندوق کارآفرینی امید منعقد شده و به موجب این تفاهم‌نامه مقرر گردید، صندوق کار آفرینی امید مبلغ سه هزار و صد میلیارد ریال تسهیلات 5 ساله با نرخ سود 4درصد جهت انجام تعمیرات اساسی ناوگان به شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه پرداخت کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران