مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران مطرح کرد:

قبض آب ۸۰۰ هزار تومانی برای مشترکان بدمصرف تهرانی/ با مشترکان بدمصرف آب چطور برخورد می‌شود؟

۴۵ درصد مشترکان در تهران زیر الگو مصرف می‌کنند و قبض آب آنها زیر ۲۰ هزار تومان است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با اشاره به محاسبه مبلغ مصرف آب به صورت پلکانی گفت: بیشترین قبضی که برای مشترکان بدمصرف داده شده بیشتر از ۸۰۰ هزار تومان نبوده است.

قبض آب ۸۰۰ هزار تومانی برای مشترکان بدمصرف تهرانی/ با مشترکان بدمصرف آب چطور برخورد می‌شود؟
۱۴۰۱/۱۰/۱۰ ۱۵:۳۰:۰۰
| | |

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با اشاره به اینکه «امسال اولین سالی است که به صورت پلکانی برای مشترکان محاسبه قبض صورت می‌گیرد» گفت: بیشترین قبضی که برای مشترکان بدمصرف داده شده بیشتر از ۸۰۰ هزار تومان نبوده است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا بختیاری در حاشیه هفدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران در نشستی خبری در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی را برای برخورد با مشترکان پرمصرف و بدمصرف در نظر گرفته‌اید؟ گفت: در راستای برخورد با مشترکان بدمصرف سه مرحله اخطار به آنها داده می‌شود که تا ۴۸ ساعت نیز آب آنها را قطع می‌کنیم و تا حدود سه برابر مورد جریمه در صورت عدم رعایت اخطارها قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه امسال بر اساس پلکان افزایش تعرفه اعمال شده است، با این حال در تهران هنوز قبضی بالای ۸۰۰ هزار تومان صادر نشده است.

بختیاری با بیان اینکه متوسط قیمت هر متر مکعب آب در شهر تهران ۲۷۰۰ تومان است، اظهار کرد: قیمت تمام شده در سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۰۰۰ تومان بود که یعنی مشترکان حدود ۵۰ درصد قیمت تمام شده را پرداخت می‌کنند. البته این رقم برای مشترکان پر مصرف تا ۱۲ هزار تومان نیز پیش می‌رود.

او گفت: ۴۵ درصد مشترکان در تهران زیر الگو مصرف می‌کنند که قبض آنها نیز زیر ۲۰ هزار تومان است.

بختیاری با اشاره به برنامه جدی دولت برای برخورد با مشترکان پر مصرف گفت: در حوزه آب و اقتصاد جای کار زیادی وجود دارد اما دولت و نظام به دلیل رعایت حال مردم صلاح دیدند که قیمت آب افزایش چندانی پیدا نکند. در حال حاضر یک متر مکعب آب معدنی هشت میلیون تومان رقم می‌خورد اما متوسط آب در تهران ۲۷۵۰ تومان است که اختلاف فاحشی بین آنها وجود دارد. در این بین اما برخورد جدی با مشترکان پر مصرف خواهیم داشت که امسال نیز استارت این نوع برخوردها زده شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران