هوشمندسازی ۱۰۰ کلاس درس با کمک خیرین

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از هوشمند‌سازی ۱۰۰ کلاس درس با مشارکت خیرین تا مهر امسال خبر داد و گفت:

هوشمندسازی ۱۰۰ کلاس درس با کمک خیرین
۱۴۰۱/۰۴/۰۵ ۰۳:۱۶:۳۵
| | |

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از هوشمند‌سازی ۱۰۰ کلاس درس با مشارکت خیرین تا مهر امسال خبر داد و گفت: استانداردسازی‌های مناسبی برای هفت گروه مختلف از دانش‌آموزان استثنایی مدنظر است. حمید طریفی حسینی اظهار کرد: استانداردسازی‌های مناسبی برای هفت گروه مختلف از دانش‌آموزان استثنایی مدنظر قرار داده‌ایم که این استانداردها در اختیار سازمان نوسازی قرار گرفته است و ما در حوزه مدارس اوتیسم نیز به این امر توجه ویژه داریم. او افزود: در هشت استان مدرسه ویژه اوتیسم وجود ندارد بنابراین ساخت این مدارس در دستور کار سازمان نوسازی قرار گرفت و در ۹ استان نیز تکمیل ساخت مدارس اوتیسم را با همکاری سازمان نوسازی آغاز کردیم. رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خاطرنشان کرد: سیاست‌هایی در حوزه ساخت و ساز مدارس وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تامین فضای فیزیکی و تجهیزات مورد نیاز این مدارس از سوی سازمان نوسازی اشاره کرد. 

طریفی حسینی با تاکید بر اینکه هوشمندسازی مدارس برای ما موضوعیت دارد، تاکید کرد: با برخی از خیرین صحبت شده تا پس از هوشمندسازی ۱۰۰ مدرسه، در فاز بعدی ۳۳۰ مدرسه را هوشمند کنیم. در حداقل ۵ اردوگاه ملی برنامه‌های ویژه دانش‌آموزان استثنایی را برگزار می‌کنیم. طریفی با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار مدرسه پذیرا داریم، عنوان کرد: بنا است مدارس بیشتری متناسب‌سازی شوند. تامین تجهیزات توان بخشی نیز مدنظر است و اکنون یکی از نیازهای ما تامین این تجهیزات است. رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: ۱۵۵ فضای آموزشی و تربیتی ویژه استثنایی درحال ساخت داریم که از این میان ۱۱۷ فضا مدرسه و ۱۷ مورد سالن ورزشی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران