مجمع عمومی سالانه کانون صرافان لغو شد

​پس از آنکه روز سه‌شنبه بانک مرکزی حکم انحلال کانون صرافان ایرانیان را صادر کرد، این کانون امروز از لغو شدن مجمع سالیانه آن که قرار بود پنجشنبه برگزار شود خبر داد.

مجمع عمومی سالانه کانون صرافان لغو شد
۱۴۰۲/۰۵/۱۱ ۲۱:۴۰:۰۰
| | |

کانون صرافان ایرنیان از لغو شدن مجمع سالیانه خود خبر داد.

به گزارش ایرنا، روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ بانک مرکزی حکم انحلال کانون صرافان ایرانیان را صادر کرد. در اطلاعیه بانک مرکزی آمده بود: به دلیل تخلفات و انحراف از اهداف، موضوع و وظایف و اختیارات کانون صرافان ایرانیان، موافقت‌نامه تاسیس این کانون صادره توسط بانک مرکزی، ابطال و انحلال کانون مذکور در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در خصوص فعالیت و عملکرد کانون صرافان ایرانیان و انحراف از اهداف، موضوع و وظایف و اختیارات کانون و اساسنامه ثبتی آن، بر اساس تصمیمات متخذه توسط بانک مرکزی، موافقت‌نامه تاسیس کانون صرافان ایرانیان صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابطال می‌گردد.

از جمله مهمترین تخلفات صورت گرفته می‌توان به استنکاف از دستورات بانک مرکزی و عدم همکاری با این بانک، انحراف از اهداف، وظایف و موضوع فعالیت کانون، به حدنصاب نرسیدن جلسات شورای عالی طی چندین ماه اخیر، سرمایه‌گذاری و تحصیل سهام برخلاف موضوع فعالیت، وظایف و اختیارات کانون و نظایر آن اشاره کرد.

به دنبال این تصمیم بانک مرکزی، کانون صرافان شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که مجمع عمومی آن که قرار بود پنجشنبه برگزار شود لغو شده است.

پیش از این کانون صرافان از رسانه‌ها برای حضور در این مراسم که قرار بود با حضور صرافان سراسر کشور برگزار شود دعوت کرده بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها