خودرو در بورس راحت‌تر به دست مصرف‌کننده می‌رسد

نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: زیرساخت‌های خوبی به منظور عرضه خودرو در بورس کالا ایجاد شده و باید عرضه خودرو در بورس افزایش یابد تا علاوه بر پوشش نیاز بازار، دست واسطه ها کوتاه شده، خودرو راحت به دست مصرف‌کننده برسد.

خودرو در بورس راحت‌تر به دست مصرف‌کننده می‌رسد
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۰۹:۲۴:۱۳
| | |

علی جدی، نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع مجلس، بورس کالا را محلی برای شفافیت عرضه و تقاضای کالا عنوان کرد و گفت: با عرضه محصولات در بورس کالا، به‌نوعی رقابت شکل می‌گیرد و قیمت‌ها متعادل شده و انحصار از بین می‌رود.

به گزارش تسنیم، علی جدی با تاکید اینکه عرضه خودرو باید بر تقاضا پیشی گیرد، گفت: با عرضه مستمر خودرو در ساز و کار شفاف و رقابتی بورس کالا، انتظار می‌رود تقاضاهای کاذب بازار حذف و تنها مصرف‌کننده واقعی درصدد خرید خودرو باشد.

این نماینده افزود: وقتی رانت قیمتی در میان نباشد، تقاضای کاذب فروکش می‌کند و بدون شک ظرف مدت زمان کوتاهی قیمت‌ها نیز متعادل می‌شود.

به گفته جدی بخشی از خودرو باید از محل واردات تأمین شود، از طرفی روند تولید خودروسازان نیز باید بهبود یابد تا امکان برنامه ریزی برای تعادل بخشی به بازار از سوی دولت فراهم شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ماهیت بورس، شفافیت و رقابت است، گفت: با عرضه مستمر خودرو در بورس کالا و واردات، شرایط بازار خودرو بهبود یافته و رقابت اصلی به سمت تولید بیشتر و بهتر سوق پیدا می کند.

جدی در پایان گفت: خودروسازان باید تمام تلاش خود برای پوشش نیاز بازار را بکار بگیرند تا به مرور شاهد پیشی گرفتن عرضه به نسبت تقاضا باشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران