کدام استان‌ها امروز و فردا بارانی هستند؟

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط کشور طی امروز تا شنبه خبر داد.

کدام استان‌ها امروز و فردا بارانی هستند؟
۱۴۰۲/۰۶/۰۲ ۱۲:۴۶:۱۲
| | |

صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز در برخی نقاط واقع در اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: جمعه در برخی مناطق واقع در شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر، شنبه در برخی مناطق شمال شرق و استان‌های ساحلی دریای خزر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود که بارش در خراسان شمالی و گلستان شدت بیشتری دارد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، یکشنبه در برخی مناطق شمال شرق و سواحل دریای خزر و بخشهایی از جنوب، بارش پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان با بیان اینکه دوشنبه در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود، افزود: طی چهار روز آینده در نوار شرقی کشور، به ویژه منطقه زابل، در بعضی ساعات وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی توضیح داد: همچنین امروز و فردا در برخی مناطق جنوب شرق، جنوب غرب و شنبه و یکشنبه در برخی مناطق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخشهایی از مرکز، در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید تا شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود. شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش محسوس دما و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخشهایی از مرکز کاهش نسبی دما رخ می دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، جمعه شمال خلیج فارس و شنبه و یکشنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج است.

ضیاییان در پایان سخنان خود درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا جمعه ( ۳ شهریورماه) صاف و در بعضی ساعات افزایش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی شنبه ( ۴ شهریورماه) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات افزایش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها