۵۰ هزار نوآموز هنوز سنجش سلامت انجام نداده‌اند

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: علی‌رغم اینکه می‌توان گفت تقریبا پرونده سنجش سلامت نوآموزان بسته شده و به اتمام رسیده است، اما کار سنجش سلامت بین ۴۰ هزار الی ۵۰ هزار نفر در کشور باقی مانده‌ است و پیش بینی می‌شود تا آخر مرداد این تعداد نیز به پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان مراجعه کنند.

۵۰ هزار نوآموز هنوز سنجش سلامت انجام نداده‌اند
۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۰۳:۵۳:۱۶
| | |

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: علی‌رغم اینکه می‌توان گفت تقریبا پرونده سنجش سلامت نوآموزان بسته شده و به اتمام رسیده است، اما کار سنجش سلامت بین ۴۰ هزار الی ۵۰ هزار نفر در کشور باقی مانده‌ است و پیش بینی می‌شود تا آخر مرداد این تعداد نیز به پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان مراجعه کنند. حمید با بیان اینکه هر نوآموز کلاس اولی باید سنجش سلامت خود را انجام دهد، اظهار کرد: مراکز جامع سنجش سلامت ما در طول شهریورماه فعال هستند.

او توضیح داد: با توجه به اینکه سنجش سلامت را مراکز جامع انجام می‌دهند، این مراکز در طول تابستان هم حداقل دو روز در هفته در روزهای دوشنبه و چهارشنبه باز هستند. مدیران ما نیز برای پیگیری امور اداری مراکز و مدارس، در آنجا حضور دارند و تقریبا تمام مراکز جامع سنجش ما آمادگی انجام این کار را دارند. رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: پیش‌تر پایگاه‌های مدرسه‌ای ما در کنار این مراکز ثابت و جامع برای سنجش سلامت فعالیت می‌کردند که با اتمام بازه فعالیت آنها، این مراکز دیگر تعطیل و غیر فعال شده‌اند. اما مراکز جامع سنجش ما در طول تابستان فعال هستند و بازماندگان از فرآیند سنجش سلامت می‌توانند وارد سامانه my.medu.ir شده، پایگاه‌های منتخب فعال را مشاهده، نزدیک‌ترین پایگاه را انتخاب و به آن مراجعه کنند. به گفته طریفی، در حال حاضر کار سنجش سلامت برخی دانش‌آموزان در بعضی مناطق صعب العبور یا روستایی که بعضا خود خانواده‌ها برای ثبت نام بچه‌ها تعلل می‌کنند، باقی مانده است و از این رو از خانواده‌ها درخواست داریم تا هرچه سریع‌تر به پایگاه‌های منتخب فعال برای انجام سنجش سلامت مراجعه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها