افزایش امید به بازگشت بینایی با قطره حاوی ویروس تبخال غیرفعال/ درمان نابینایی کشف شد؟

یک پزشک موفق شده است با ژن‌درمانی از طریق قطره چشم، بینایی را به یک پسر ۱۴ ساله تقریبا نابینا بازگرداند. در این آزمایش بالینی، ژن‌درمانی با قطره چشم حاوی ویروس تبخال غیرفعال بینایی را به یک بیمار پروانه‌ای بازگرداند.

افزایش امید به بازگشت بینایی با قطره حاوی ویروس تبخال غیرفعال/ درمان نابینایی کشف شد؟
۱۴۰۲/۰۵/۰۴ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

پزشکان در یک آزمایش بالینی، به روش ژن‌درمانی توانسته‌اند با قطره چشم حاوی ویروس تبخال غیرفعال بینایی را به یک بیمار پروانه‌ای بازگردانند.

به گزارش آبان‌نیوز و به نقل از نیویورک پست، استیک پزشک متخصص چشم  موفق شد با ژن‌درمانی از طریق قطره چشم، بینایی را به یک پسر ۱۴ ساله تقریبا نابینا بازگرداند.

آنتونیو ونتو کارباخال با بیماری پروانه‌ای متولد شده بود، بیماری ژنتیکی نادری که سبب می‌شود تمام بدن و چشم‌هایش تاول بزند. اما وقتی در آزمایش بالینی اولین ژن‌درمانی موضعی شرکت کرد، وضعیت پوستش بهتر شد. این موضوع سبب شد دکتر آلفونسو ساباتر به این فکر بیفتد که از این روش برای درمان چشم‌های آنتونیو نیز استفاده کند.

این روش نه تنها به آنتونیو کمک کرد، بلکه در را برای درمان‌های مشابهی گشوده است که می‌تواند به درمان بیماری‌های چشمی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان کمک کند.

آنتونیو که در سال ۲۰۱۲ برای درمان بیماری‌اش از کوبا به آمریکا آمد، چند عمل جراحی داشت تا زخم‌های چشمش را بردارند، اما دوباره زخم‌های جدیدی ایجاد شد و بینایی‌‌اش به‌قدری تحلیل رفت که نمی‌توانست راه برود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها

دیگر اخبار