راهنمای فعالیت تجارت خارجی سال 98 با کتاب مقررات و واردات

به گزارش موسسه مطالعات وپژوهش‌های بازرگانی، طی چند سال اخیر، یکی از بخش‌هایی که چندان از ثبات لازم برای شروع هر گونه کسب و کار برخوردار نبوده،

۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۰۰:۰۰:۰۰
| | |

به گزارش موسسه مطالعات وپژوهش‌های بازرگانی،  طی چند سال اخیر، یکی از بخش‌هایی که چندان از ثبات لازم برای شروع هر گونه کسب و کار برخوردار نبوده، بخش تجارت خارجی است. واقعیت این است که برای شروع هر گونه کسب و کار موفق در بازار ایران بدون شناخت از فضای کسب و کار تجارت خارجی اعم صادرات و واردات بسیار شکننده و سخت است. به دلیل ویژگی ساختار تولیدات صنعتی ایران به جهت تنوع پایین، وابستگی بازار داخلی به واردات رسمی و غیر رسمی و همچنین تامین نیاز مصرفی کشورهای پیرامون از محل صادرات، بخش زیادی از کسب و کارهای ایران خواه ناخواه با تجارت خارجی پیوند خورده است. این مساله باعث شده با هر گونه تغییر در محیط تجارت خارجی ایران، شاهد تاثیر این تغییرات در سایر کسب و کارهای تولید و خدماتی مرتبط باشیم. یکی از منابع اطلاعاتی مهم و کاربردی جهت شناخت فضای تجارت خارجی کشور، آشنایی با مجموعه مقررات صادرات و واردات جاری کشور است. خوشبختانه جریان آزاد اطلاعات مجموعه مقررات صادرات و واردات و نرخ حقوق ورودی کشور همه ساله همزمان با شروع سال جدید توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی (cppc.ir) وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی به صورت فراگیر در قالب بسته‌ای الکترونیکی و کتاب منتشر و در اختیار علاقه‌مندان به مباحث تجارت خارجی، ترخیص‌کاران، کارشناسان، محققان و از همه مهم‌تر صادرکنندگان و واردکنندگان و مرزنشینان و مدیران ارشد مناطق آزاد، تشکل‌ها و اتحادیه‌های صادراتی، صنوف و متقاضیان ایجاد کسب و کار و سفرای خارجی کشورها قرار می‌گیرد. سال جاری هم همانند سنوات گذشته کتاب مجموعه مقررات صادرات و واردات سال 1398 توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی منتشر و در اختیار علاقه‌مندان دسترسی به اطلاعات تولید و تجارت قرار گرفته است.

این کتاب تنها مرجع قانونی و معتبر اطلاعات مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1398 برای کلیه فعالان حوزه گمرکی، امور صادرات، واردات، بیمه و حمل و نقل است. این کتاب دارای سه ویژگی ذیل است که چنانچه امعان نظر خریداران این کتاب قرار گیرد بی‌شک اطلاعات بسیار خوبی را در زمینه آخرین قوانین مقررات صادرات و واردات جاری کشور و نرخ حقوق ورودی سال 1398 ارایه می‌کند. جامعیت کمی و کیفی: کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1398 از حیث ارایه کمی و کیفی از آخرین اطلاعات نرخ حقوق ورودی و قوانین مقررات جاری صادرات و واردات برای بیش از 6 هزار قلم کالا را پوشش می‌دهد. مهم‌ترین اطلاعات قابل دسترس در این کتاب قوانین امور گمرکی و قوانین مرتبط با بازارچه مرزی و مناطق آزاد و منطقه ویژه. این کتاب بر پاسخ دادن به پرسش‌هایی است که فعالان صادراتی و وارداتی برای رصد فضای کسب و کار در سال 1398 و برای حل مشکلات خود با آن در ثبت سفارش کالا و تجارت مرزی مواجه هستند و آنگاه در منابع اطلاعاتی غیر رسمی به‌دنبال پاسخ آن می‌گردند. مرجعیت: ویژگی دوم این کتاب مرجعیت است که کلیه فصول کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1398 طبق مصوبه هیات وزیران در جلسه 15 اسفند 1397 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و توسط اداره کل مقررات صادرات و واردات تنظیم و توسط تنها مرجع قانونی انتشار کتاب، شرکت چاپ و نشر بازرگانی انجام و انتشار یافته است. تسهیل: سازماندهی کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1398 به گونه‌ای است که استخراج اطلاعات مربوط به نرخ حقوق ورودی و قوانین جاری صادرات و واردات مربوط به هر فصل و قسمت در یک مجموعه به صورت الکترونیکی (سی‌دی) و جداول قابل استخراج و مشاهده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها