بحث افزایش سرمایه‌ شرکت‌های بورسی داغ شد

رباب وفایی گفت: بازار سرمایه تحت تاثیر یک گزارش در مورد صنعت خودرو و بحث آزاد شدن سهام وثیقه دولت در خساپا و خودرو و همچنین برجسته شدن بحث واگذاری این دو خودروساز، توجه به خرید نماد‌های این گروه افزایش پیدا کرد و همین باعث افزایش ارزش معاملات و مثبت شدن عمومیت بازارشد،

۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۰۳:۲۹:۲۸
| | |

باشگاه‌خبرنگاران| رباب وفایی گفت: بازار سرمایه تحت تاثیر یک گزارش در مورد صنعت خودرو و بحث آزاد شدن سهام وثیقه دولت در خساپا و خودرو و همچنین برجسته شدن بحث واگذاری این دو خودروساز، توجه به خرید نماد‌های این گروه افزایش پیدا کرد و همین باعث افزایش ارزش معاملات و مثبت شدن عمومیت بازارشد، اما هر بار تقاضای سنگینی وارد این گروه می‌شود بلافاصله شاهد فروش آبشاری حقوقی‌ها هستیم که به صورت اتومات باعث فروکش شدن تقاضا و افزایش عرضه‌ها در روز‌های بعدی می‌شود. او اظهار کرد: چشم‌انداز مبهم بازار در میان مدت باعث شده تا خریداران با دید بلندمدت حضور نداشته باشد و خریدارانی که به قصد نگهداری خرید می‌کنند، بیشتر به دنبال سطوح حمایتی اند؛ و بیشتر معامله گران به معاملات کوتاه‌مدت و نوسان‌گیری تا رفع ابهامات گرایش پیدا کرده‌اند.

به گفته او، هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی‌ها را مغایر قانون و باطل اعلام کرد. خبر لغو مصوبه دولت هم با توجه به ابهامات، تاثیر خاصی در آخرین روزکاری روی نماد‌های معاملاتی نداشت. این کارشناس بازار سرمایه افزود: هر چند روز خبر مثبتی باعث توجه و جهت دهی نگاه‌ها و تقاضا به معاملات یک گروه می‌شود، ولی در بهترین حالت دوباره شاهد تعادل هستیم. با وجود تلاش‌های بازارساز برای تقویت سمت تقاضا و ایجاد جو خرید، اما سایر پارامتر‌های تابلویی تنها بعد از یک روز دوباره ضعیف می‌شوند و امید‌ها به ادامه رشد بازار تضعیف می‌شود. بحث افزایش سرمایه‌ شرکت‌ها داغ شده است که جذابیت خاص خود را دارد. می‌توان بعد از ایجاد ثبات و تعادل در بازار و با وجود قیمت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری امید به بهتر شدن روند معاملات در روز‌های آتی داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها