اخبار سیاست

روابط عمومی وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد تعدادی از گردانندگان و سرشاخه‌های قیمت‌گذاری جعلی ارزهای خارجی در کشور شناسایی و دستگیر شدند.

۱۴۰۱/۱۰/۱۰ ۰۶:۳۰:۰۰
| | |

سرشاخه‌های قیمت‌گذاری جعلی ارز در تور وزارت اطلاعات

روابط عمومی وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد تعدادی از گردانندگان و سرشاخه‌های قیمت‌گذاری جعلی ارزهای خارجی در کشور شناسایی و دستگیر شدند.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است:  طی انجام اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) به منظور ثبات بخشی به روند بازار ارز و برخورد با عوامل برهم زننده آن، تعدادی از گردانندگان و سرشاخه‌های اصلی کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات مجازی که درصدد قیمت‌گذاری جعلی ارزهای خارجی، انجام معاملات فردایی و سوداگری بودند، مورد رصد اطلاعاتی قرار گرفته، شناسایی و دستگیر شدند.

در این راستا با اشراف اطلاعاتی کارشناسان این وزارتخانه ۱۱ نفر از عوامل موثر بر نوسانات غیرعادی بازار ارز در شبکه‌های اجتماعی با دستور مقام محترم قضایی بازداشت و روانه زندان شدند. همچنین شناسایی ۳۲۰ نفر از عوامل اصلی مرتبط با کانال‌ها و گروه‌های مجازی نیز انجام پذیرفته است که به زودی اقدامات لازم جهت برخورد با این عناصر مخرب بازار ارز صورت می‌گیرد.

نیروهای مسلح ما با «قدرت ترکیبی» ویرانگر خواهند جنگید

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: این نکته را باید به دشمنان فرامنطقه یادآوری کرد که نیروهای مسلح ما با قدرت ترکیبی در برابر دشمنان خواهند جنگید که قدرتی ویرانگر خواهد بود.

سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ گفت: قرارگاه مرکزی خاتم ‌الانبیاء (ص)، ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجماع دارند که رژیم صهیونیستی به عنوان تهدید امنیت ملی ایران در اولویت نخست قرار دارد.

وی افزود: بنابراین؛ رژیم صهیونیستی تحت حمایت همه‌جانبه، یک تهدید نظامی ـ امنیتی مخرب برای تمام کشورهای منطقه و ایران است. اقدامات تهدیدآمیز رژیم صهیونیستی علیه منافع و امنیت ملی ایران با فرض اطلاع، هماهنگی و حمایت امریکا ارزیابی می‌شود و پاسخ نیروهای مسلح ایران قطعی خواهد بود.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) تاکید کرد: هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند و پایگاه و امکانی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد، آن پایگاه‌ها، نقاط و مبداء تجاوز و حمله به ایران که رژیم اشغالگر قدس است، آماج حمله نیروهای مسلح ما قرار خواهد گرفت.

وی افزود: نیروهای مسلح ما در میدان رزمایش بسیار جدی هستند؛ ما رزمایش را نیمی از جنگ و بلکه جنگِ ماقبلِ جنگ می‌دانیم. به همین دلیل، فرماندهان ما دقت، جدیت و خلاقیت را در طرح‌ریزی و اجرای رزمایش به‌شدت رعایت می‌کنند. سرلشکر رشید تصریح کرد: ما با انجام رزمایش می‌خواهیم دشمنان ما بدانند ما آماده‌ایم و در صورت خطا در محاسبه حتماً هزینه‌ای بیش از دستاوردها (به زعم دشمن) بر آنها تحمیل و اقدامات تاکتیکی اولیه آنها را به شکست راهبردی تبدیل خواهیم کرد.

وی ادامه‌ داد: ما نسل جنگ هستیم و جنگ را با جنگ آموخته‌ایم، امیدواریم که دشمن به دنبال آزمون اراده و قدرت ما (نیروهای مسلح) نباشد زیرا قطعاً تحمل هزینه‌های آن را نخواهد داشت. البته باید تاکید کنم که باورپذیری قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای دشمن هزینه کمتری خواهد داشت.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان خاطرنشان کرد: این نکته را نیز باید به دشمنان فرامنطقه‌ای یادآوری کرد که نیروهای مسلح ما با «قدرت ترکیبی» در برابر دشمنان خواهند جنگید که قدرتی ویرانگر خواهد بود. به این معنا که هر دشمنی که با محاسبه غلط راهبردی بخواهد تعرضی به آب‌ها، جزایر، سواحل و تاسیسات متعلق به ملت ما داشته باشد فقط با قدرت نیروی دریایی راهبردی ارتش رو به رو نخواهد شد بلکه تمام قدرت دفاعی ـ تهاجمی ارتش جمهوری اسلامی ایران و تمام قدرت دفاعی ـ تهاجمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تمام قدرت دفاعی ـ تهاجمی منطقه‌ای ما به صورت یکپارچه و هماهنگ و در ماموریت مشترک و در جغرافیایی بسیار گسترده، دشمنان را خواهند کوبید.

واکنش کنعانی به قانون اختیارات دفاع ملی ۲۰۲۳ امریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به برخی مفاد ضدایرانی مندرج در قانون اختیارات دفاع ملی ۲۰۲۳ امریکا، این اقدام ضدایرانی را محکوم کرد و گفت: مفاد ضدایرانی این قانون، منعکس‌کننده استمرار باورها و سیاست‌های خصمانه، تحریک‌آمیز و مداخله جویانه امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و نیز تلاش برای ترویج رویکرد ایران هراسی و فضاسازی امنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

ناصر کنعانی با اشاره به اینکه طرح برخی ادعاهای بی‌اساس در خصوص فعالیت‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، حاکی از تداوم نقش مخرب و بی‌ثبات ساز امریکا در منطقه خلیج فارس و غرب آسیا است، افزود: تکرار اتهامات دروغین در این قانون در زمینه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران نیز در شرایطی مطرح می‌شود که دولت امریکا با خروج یکجانبه از برجام، مرتکب نقض عهد و قوانین بین‌المللی شده و این جمهوری اسلامی ایران بوده است که به رغم عدم انتفاع از حقوق کامل خود در چارچوب برجام، با ابتکارها و انعطاف دیپلماتیک، به حفظ آن کمک کرده است.

کنعانی تاکید کرد: همکاری‌های دوجانبه ایران و دولت‌های دیگر در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری‌های متعارف دفاعی، در چارچوب منافع و مصالح مشترک و منطبق بر حقوق و تعهدات بین‌المللی بوده و علیه هیچ کشور ثالثی نیست و امریکا خود بیش از هر کشور دیگری دارای قراردادهای فروش و همکاری‌های نظامی و دفاعی در منطقه است و با استقرار پایگاه‌های متعدد و پرشمار نظامی در منطقه، ریسک صلح و ثبات منطقه‌ای را افزایش داده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران