حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

تصویب بودجه ۱۴۰۲ یک‌مرحله‌ای خواهد بود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از آنجا که مصوبه مجلس برای بررسی جداگانه احکام و جداول لایحه بودجه هنوز به قانون تبدیل نشده، تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۲ یک مرحله‌ای خواهد بود.

تصویب بودجه ۱۴۰۲ یک‌مرحله‌ای خواهد بود
۱۴۰۱/۱۰/۰۸ ۲۱:۳۰:۰۹
| | |

به گفته رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۲ یک مرحله‌ای خواهد بود.

به گزارش تسنیم، حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: از آنجا که مصوبه مجلس برای بررسی جداگانه احکام و جداول لایحه بودجه هنوز به قانون تبدیل نشده، تصویب لایحه بودجه 1402 یک مرحله‌ای خواهد بود.

او متذکر شد: مجلس در هفته‌های گذشته مصوبه‌ای را برای تغییر آیین‌نامه داخلی داشت که در آن، بررسی لایحه بودجه سالانه را دو مرحله‌ای می‌کرد. بر اساس مصوبه مجلس، بررسی احکام لایحه بودجه از رسیدگی به ارقام و جدول‌های این لایحه جدا می‌شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای نگهبان به برخی بندهای مصوبه مجلس ایراد گرفته و در توضیح یکی از ایرادهایش گفته برای اعلام نظر در مورد لایحه بودجه، با برگزاری نشست‌های فوق‌العاده از ۱۰ روز زمان قانونی خود استفاده می‌کند تا قانون بودجه به ابتدای سال بعد برسد، اما با مصوبه مجلس و فرصتی که شورای نگهبان برای رسیدگی به هر مرحله از بررسی بودجه دارد، فرآیند تأیید و ابلاغ بودجه می‌تواند به سال بعد برسد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران