رییس جمهوری در آیین آغاز سال تحصیلی جدید از واکسیناسیون 70 درصد جامعه در آینده نزدیک خبر داد

هیچ‌کس نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند

رییس‌جمهوری با بیان اینکه امسال آموزش مجازی و حضوری را دنبال می‌کنیم، گفت: در برخی مناطق که امکان آموزش حضوری نباشد، آموزش مجازی می‌شود،

هیچ‌کس نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند
۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

رییس‌جمهوری با بیان اینکه امسال آموزش مجازی و حضوری را دنبال می‌کنیم، گفت: در برخی مناطق که امکان آموزش حضوری نباشد، آموزش مجازی می‌شود، اما حرکت به سوی آموزش حضوری است؛ زیرا نباید افت تحصیلی پیدا کنیم. تا چند روز آینده ۷۰ درصد جامعه واکسینه می‌شوند. به گزارش ایسنا، ابراهیم رییسی صبح دیروز در مراسم بازگشایی مدارس در مدرسه فولادفر شهرری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای فرهنگی و دانش‌آموز، رزمندگان و جهادگران اظهار کرد: امیدوارم روحیه جهادی و بسیجی در میان مردم و مسوولان گره‌گشای مشکلات کشور باشد. او همچنین با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید ادامه داد: از دانش‌آموز عزیزی که با مسوولیت‌پذیری و خطر کردن جان دو نفر را نجات داد و جانش را به خطر انداخت یاد می‌کنم. علی لندی نشان داد دانش‌آموخته مکتب ایثار و از خودگذشتگی است‌. روحش شاد ان‌شاءالله با شهید فهمیده و همه شهدا محشور شود.

رییسی با بیان اینکه هدف از آفرینش انسان، رشد و تعالی و نزدیکی او به خداست، افزود: تعلیم و تربیت هدف اساسی انبیای الهی است. آموزش و پرورش جایگاه ویژه‌ای در زندگی انسان دارد. خانواده و مدرسه نقش اساسی در تربیت انسان دارد. مدرسه جایگاه مقدس بوده و شرافت دارد. مدرسه فقط آموزشگاه و خانه فقط خوابگاه نیست. مدرسه محل اندیشه‌ورزی است. مدرسه، مکمل و مقاوم خانواده است. او تاکید کرد: باید به مدرسه اندیشید، هم به مدرسه فردا و هم فردای مدرسه؛ معلم محور آموزش و پرورش است و باید شأن معلم حفظ شده و به معیشت او توجه شود. طرح رتبه‌بندی مربوط به همین مسائل است. ارتقای جایگاه و شأن و منزلت معلمان و افزایش کیفیت آموزش در این طرح مورد توجه است.رییس‌جمهوری همچنین با بیان اینکه مدرسه مقوم همبستگی و نظم اجتماعی است، افزود: قدر مدرسه را در ایام کرونا دانستیم. مدرسه محل همبستگی خانه، معلم و دانش‌آموز است. من صمیمانه از زنان و دختران کشور به صورت خاص تشکر می‌کنم که در ایام کرونا از طریق شبکه شاد نقش معلمی داشتند. رییسی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید به آموزش و پرورش کمک کنند، گفت: هزینه کردن در آموزش و پرورش بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در کشور است. نباید چرتکه انداخت که چقدر در آموزش و پرورش هزینه شده است. توسعه کشور در گرو توسعه آموزش و پرورش است. او ادامه داد: عدالت آموزشی مهم است. هیچ‌کس نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند. دولت باید اقداماتی داشته باشد تا همه افراد از آموزش بهره ببرند. فقر نباید موجب بازماندگی از تحصیل شود.رییس دولت سیزدهم با اشاره به لزوم تهیه گزارش دقیقی از وضعیت آموزش و پرورش تصریح کرد: باید گام‌های اساسی برای تحول آموزش و پرورش برداشته شود. سند تحول در آموزش و پرورش باید اجرایی شده و به سند تحول در مدرسه تبدیل شود. با ایجاد سازمان و معاونت تحول انجام نمی‌شود، بلکه اصل تحول باید در مدرسه انجام شود. مدرسه باید تحول‌محور باشد. افراد تحول‌گرا هم می‌توانند در مدرسه تحول ایجاد کنند نه کسانی که به تحول اعتقاد نداشته یا انگیزه ندارند. همه باید به این سند پایبند باشند و آن را اجرایی کرده و گزارش اجرای آن را ارایه کنند که چند درصد اجرا شده و چرا بخشی از آن اجرا نشده است. رییسی در ادامه از دانش‌آموزان سوال کرد که شعار دولت سیزدهم ایران قوی است، ایران قوی چه ویژگی‌هایی دارد و نقش دانش‌آموزان در شکل‌گیری ایران قوی چیست؟

رییسی همچنین با بیان اینکه امسال آموزش مجازی و حضوری را دنبال می‌کنیم، گفت: در برخی مناطق که امکان آموزش حضوری نباشد، آموزش مجازی می‌شود، اما حرکت به سوی آموزش حضوری است؛ زیرا نباید افت تحصیلی پیدا کنیم. تا چند روز آینده ۷۰ درصد جامعه واکسینه می‌شوند. معلمان و اولیا و افراد مرتبط با دانش‌آموزان هم واکسینه شده‌اند، البته آموزش حضوری باید با رعایت مقررات بهداشتی انجام شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران