آغاز جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۲/ تکلیف دستمزد کارگران امروز مشخص می‌شود؟

جلسه امروز (26 اسفند ماه) شورای عالی کار از ساعت 9:30 صبح با حضور وزیر کار و سایر شرکای اجتماعی به منظور افزایش مزد 1402 آغاز شد.

آغاز جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۲/ تکلیف دستمزد کارگران امروز مشخص می‌شود؟
۱۴۰۱/۱۲/۲۶ ۰۹:۰۰:۰۰
| | |

جلسه شورای عالی کار در حالی از دقایقی پیش با حضور وزیر کار و شرکای اجتماعی آغاز شده که تعیین رقم دستمزد ۱۴۰۲ در جلسه امروز بسیار محتمل است.

به گزارش تسنیم، جلسه امروز شورای عالی کار (26 اسفند ماه) از ساعت 9:30 صبح با حضور وزیر کار و سایر شرکای اجتماعی به منظور افزایش مزد 1402 آغاز شد.

جلسه قبلی شورای عالی کار در حالی بدون نتیجه پایان یافت که بسیاری از نمایندگان کارگری اعتقاد داشتند دولت و کارفرمایان سبد معیشت را مطابق واقعیت های جامعه محاسبه نکرده اند. آخرین رقم از سبد معیشت که از سوی کمیته مزد اعلام شد، رقم 12 میلیون و 479 هزار و 500 تومان بود که کارگران این رقم را قبول نداشتند و رقم پیشنهادی خود برای کمیته مزد را 17 میلیون و 447 هزار و 160 تومان اعلام کرده بودند.

پیش بینی ها حاکی از این است که جلسه امروز شورای عالی کار حتی با وجود چندین ساعت مذاکره با نتیجه تعیین دستمزد پایان پذیرد. صولت مرتضوی، وزیر کار نیز طی روزهای اخیر، با بیان اینکه «دستمزد کارگران به صورت کارشناسی در حال پیگیری است»، بیان کرده است: در اوایل هفته دستمزد کارگران تعیین خواهد شد.

بیش از 14.5 میلیون کارگر، امروز منتظر مصوبه شورای عالی کار برای افزایش مزد سال آینده خود هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران