اخبار

ایلان ماسک، یک نظرسنجی را در توییتر آغاز کرد و در آن از کاربران درباره کناره‌گیری خود از مدیرعاملی این پلتفرم نظرخواهی کرد.

۱۴۰۱/۰۹/۲۹ ۰۱:۵۸:۱۹
| | |

نظرسنجی ایلان ماسک درباره کناره‌گیری از مدیرعاملی توییتر

ایلان ماسک، یک نظرسنجی را در توییتر آغاز کرد و در آن از کاربران درباره کناره‌گیری خود از مدیرعاملی این پلتفرم نظرخواهی کرد. به گزارش ایسنا، این نظرسنجی حدود ساعت ۳ روز دوشنبه به وقت ایران به پایان می‌رسد و ایلان ماسک اعلام کرده است به نتایج آن عمل خواهد کرد اما مالک میلیاردر توییتر توضیح نداد اگر نتایج این نظرسنجی نشان داد که او باید از مقام مدیرعامل توییتر کناره‌گیری کند، چه زمانی این کار را انجام خواهد داد. ایلان ماسک در پاسخ به اظهارنظر یک کاربر درباره تغییر احتمالی مدیرعامل، اظهار کرد: جانشینی وجود ندارد. ماسک ماه گذشته به دادگاهی در دِلاویر اعلام کرد مدت زمان حضور خود در توییتر را کاهش خواهد داد و احتمالا مدیرعامل جدیدی برای این شرکت پیدا می‌کند. برگزاری این نظرسنجی پس از به روزرسانی جدید خط‌مشی توییتر آغاز شد که ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم با هدف تبلیغ شرکت‌های رسانه اجتماعی دیگر و محتوایی که حاوی لینک‌ها یا نام کاربری پلتفرم‌های رقیب است را ممنوع می‌کند. دقایقی پیش از این نظرسنجی، ماسک عذرخواهی کرد و نوشت: از این پس، تغییرات مهم در خط مشی توییتر، به رای گذاشته می‌شوند. چند ساعت بعد، توییتر یک نظرسنجی را آغاز کرد و از کاربران پرسید آیا باید این پلتفرم سیاستی داشته باشد که از تبلیغ پلتفرم‌های شبکه اجتماعی دیگر در توییتر توسط حساب‌های کاربری، جلوگیری کند. بخش پشتیبانی توییتر در توییتی نوشت: تغییر خط‌مشی مذکور، بر محتوا از پلتفرم‌های شبکه اجتماعی دیگر مانند فیس‌بوک و اینستاگرام و همچنین ماستودون، تروت سوشال، تریبل، نوستر (Nostr) و پست، تاثیر خواهد گذاشت اما امکان پست همزمان محتوا در پلتفرم‌های دیگر را می‌دهد. جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر که اخیرا در پلتفرم شبکه اجتماعی نوستر سرمایه‌گذاری کرده است، در واکنش به این توییت نوشت: چرا؟ و در واکنش به پست کاربر دیگری درباره ممنوعیت تبلیغ نوستر، نوشت: این کار بی‌معنی است. پلتفرم ویدئویی تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، در فهرست مذکور قرار ندارد.

حملات سایبری هوش مصنوعی تا ۵ سال آینده گسترده‌تر می‌شوند

طبق تحقیقی که در فنلاند انجام شده احتمالا در ۵ سال آینده حملات سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی گسترده‌تر می‌شوند و به‌طور حتم تکنیک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جعل هویت در حملات فیشینگ ارتقا می‌یابند. به گزارش مهر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، یک گزارش تحلیلی سایبری جدید هشدار داده در آینده حملات سایبری که با کمک هوش مصنوعی انجام می‌شوند، احتمالاً گسترده‌تر و تهاجمی‌تر شوند. شرکت امنیت سایبری و حریم خصوصی «ویت سکیور»، آژانس حمل ونقل و ارتباطات فنلاند و آژانس ملی ذخایر اضطراری این کشور در نوشتن گزارش همکاری کرده‌اند. اندی پاتل یکی از محققان «ویت سکیور» در این باره می‌گوید: هرچند محتوای تولید شده با هوش مصنوعی برای مقاصد مهندسی اجتماعی به کار می‌رود، اما تکنیک‌های این فناوری برای کمپین‌های مستقیم طراحی شده‌اند و می‌توانند حملات مستقیم انجام دهند یا کنترل بدافزاری را برعهده گیرند که هنوز ردیابی نشده است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران