دنیای فناوری

توییتر به زودی ۱.۵ میلیارد حساب کاربری غیرفعال در این پلتفرم را حذف می‌کند تا نام‌های کاربری مربوط به این حساب‌ها را آزاد کند.

۱۴۰۱/۰۹/۲۰ ۰۱:۲۱:۱۱
| | |

حذف ۱،۵ میلیارد حساب غیرفعال در توییتر

توییتر به زودی ۱.۵ میلیارد حساب کاربری غیرفعال در این پلتفرم را حذف می‌کند تا نام‌های کاربری مربوط به این حساب‌ها را آزاد کند. به گزارش ایسنا، ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر اعلام کرد این شبکه اجتماعی آماده حذف ۱.۵ میلیارد حساب غیرفعال می‌شود تا نام‌های کاربری که بدون استفاده مانده‌اند را آزاد کند. بعضی از کاربران توییتر شکایت کرده‌اند که حساب‌های کاربری غیرفعال، نام‌های کاربری غیرمعمول و جذابی دارند که در همان روزهای نخست توییتر، گرفته شدند. توییتر در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ حساب کرد ۲۳۷.۸ میلیون نفر از کاربرانش، کاربران فعال روزانه هستند که می‌توان با نمایش تبلیغات برای آنها، درآمدزایی کرد. ماسک پیش از این قول داده بود حسابهای غیرفعال را از توییتر حذف می‌کند. وی در نوامبر گفته بود حساب‌هایی که به مدت ۱۵ سال غیرفعال بوده‌اند، پاکسازی خواهند شد. مالک میلیاردر توییتر در اکتبر گفته بود حساب‌هایی که به مدت بیش از یک سال غیرفعال بوده‌اند، ممکن است در معرض حذف شدن باشند. بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، به نظر می‌رسد استفاده از توییتر در هفته‌های نخست پس از انتقال مالکیت این پلتفرم به ایلان ماسک، افزایش پیدا کرده است. طبق آمار اپتوپیا، توییتر در نخستین آخر هفته نوامبر، شاهد بیشترین تعداد کاربران روزانه بود.

کارمندان اپل در استرالیا اعتصاب می‌کنند

رهبران اتحادیه کارگری اعلام کرده‌اند ۲۰۰کارمند اپل در استرالیا مشغول آماده‌سازی هستند تا قبل از کریسمس برای شرایط کاری و دستمزد بهتر اعتصاب کنند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، چنین اقدامی به فروش و سرویس رسانی تولید‌کننده آیفون در این کشور آسیب می‌رساند. ۲۰۰ نفر از ۴ هزار کارمند اپل در استرالیا در این اعتصاب که کمتر از ۲ روز طول خواهد کشید، شرکت می‌کنند. این درحالی است که فعالیت شرکت فناوری امریکایی به دلیل تنش‌های کارگری در واحد اصلی تولید آیفون در چین با اختلالاتی روبرو شده است. اعضای اتحادیه کارگری خرده‌فروشی و فست فود استرالیا خواستار ساعت کاری مشخص، ۲ روز تعطیلات آخر هفته و مبلغی توافقی بابت افزایش دستمزد سالانه شده‌اند. جاش کولینان دبیر این اتحادیه می‌گوید: اعتصاب کریسمس امسال راهی برای اعضای ما است تا زمانی را که باید با خانواده و دوستانشان بگذرانند، باز پس گیرند. از سوی دیگر بخش مدیریت همچنان از اعطای حقوق اولیه به کارمندان امتناع می‌کند. او در ادامه افزود: روز دوشنبه تصمیم اعتصاب کاربران به مدیران اعلام می‌شود. تلاش کارمندان برای آنکه مدیران را در هفته گذشته وادار به مذاکره کنند به شکست منجر شد و اپل از برگزاری جلسه تا ماه فوریه ۲۰۲۳ میلادی امتناع کرده است. کارمندان معترض در ساعت ۳ بعد ازظهر ۲۳ دسامبر به وقت محلی استرالیا فروشگاه‌های خرده فروشی اپل را ترک می‌کنند و تا شب کریسمس به محل کار باز نمی‌گردند. این در حالی است که بازه مذکور مدت زمان اوج فروش آیفون، اپل واچ و دیگر محصولات این شرکت است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران