وزارت اطلاعات اعلام کرد

افشای هویت دو سرکرده عملیات تروریستی

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از افشای هویت دو تن از سرکردگان عملیات تروریستی مستقر در دانمارک و هلند خبر داد.

۱۴۰۲/۰۶/۰۹ ۰۱:۰۰:۰۰
| | |

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از افشای هویت دو تن از سرکردگان عملیات تروریستی مستقر در دانمارک و هلند خبر داد.در این اطلاعیه آمده است: با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، و در روز مبارزه با تروریسم، پیرو اطلاعیه‌های مورخ دوم و بیست و هفتم مردادماه این وزارتخانه در خصوص شناسایی شبکه گسترده تروریستی ـ صهیونیستی در چند استان کشور و بازداشت ۱۴ تروریست و کشف و ضبط ۴۳ بمب قوی آماده انفجار، به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند که با ادامه و گسترش تحقیقات اطلاعاتی و امنیتی با همکاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی کشور، هسته‌های خرابکار دیگری وابسته به‌همان کانونِ‌تروریستی، در ۴ استان دیگر کشور، شناسایی ومورد ضربه قرار گرفتند.

خلاصه‌ این پرونده‌ها به شرح ذیل‌ است: 

۱. در تاریخ ۲۸ مردادماه گذشته، دو تروریست کاملاً مسلح و مجهز، توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) در اداره کل اطلاعات استان خوزستان دستگیر شدند. از این افراد، تعداد ۳۸۲ قلم انواع بمب‌های دست‌ساز، ابزارآلات و مواد شیمیایی پیش‌ساز بمب و ۶۵ بمب آتش‌زای آماده، کشف و ضبط شد.

۲. در تاریخ اول شهریور ماه جاری، عنصر عملیاتی آن کانون تروریستی با سابقه چندین عملیات خرابکارانه، توسط جان‌برکفان گمنام اداره کل اطلاعات استان مازندران، بازداشت شد. این متهم مدتی پیش از دستگیری، تعداد دو بمب صوتی آماده انفجار، همراه با دستگاه‌های کنترل از راه دور، از سرپل کانون تروریستی مستقر در کشور هلند دریافت کرده بود.

۳. همچنین در تاریخ اول شهریور، دو نفر از عوامل عملیاتی تروریست‌ها، با شناسایی قبلی و اقدامات هوشمندانه اداره کل اطلاعات استان کرمانشاه، شناسایی و بازداشت شدند. این متهمان، عملیات‌های ایذایی متعددی در سطح آن استان انجام و ضمن فیلم‌برداری از اقدامات مذکور، فیلم‌ها را برای سرکردگان کانون تروریستی مستقر در دانمارک و هلند ارسال می‌کردند.

اما از کشفیات بسیار قابل تأمل در این پرونده، طراحی «سناریوی کشته‌سازی» برای قتل برادر، توسط خواهر و دیگر برادران می‌باشد! در خلال تحقیقات امنیتی ـ اطلاعاتی، مشخص شد که یکی از عناصر بازداشت شده، به‌دلیل اعتیاد شدید، مشکلات اخلاقی و اختلافات خانوادگی، مورد نفرت و غضب سایر اعضای خانواده قرار داشته و آنها درصدد قتل وی بوده‌اند. از آنجا که این فرد سابقه دو نوبت دستگیری به اتهام اوباش‌گری در پاییز سال گذشته داشته است، خواهر وی (دیگر متهم بازداشتی) با برآورد بودجه لازم در حال فراهم آوردن مقدماتی برای اجرای سناریوی کشتن او در سالگرد وقایع سال گذشته و انتساب قتل فرد معتاد به مامورین حفظ نظم و امنیت و سپس، انجام تجلیل از وی تحت عنوان «یک مبارز قهرمان» بود! مستندات اطلاعاتی ذی‌ربط و اعترافات صریح هر دو متهم این پرونده، به آگاهی مرجع محترم قضایی رسیده است.

۴. در تاریخ سوم شهریور ماه جاری، دلاورمردان گمنام اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با یورش به محل نگهداری تجهیزات نظامی یک گروه خرابکار در توابع شهرستان تفتان، تسلیحات و تجهیزات دپو شده برای انجام عملیات ایذایی و تروریستی در روزهای آتی را کشف و ضبط کردند. در این پرونده نیز، برخی تجهیزات مکشوفه حکایت از در جریان بودن سناریو انجام عملیات تروریستی و انتساب آنها به نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی بوده است. اقلام مکشوفه عبارتنداز: 

۴/۱-دو قبضه تیربار گرینوف همراه با ۵۵۹ فشنگ مربوطه

۴/۲-یک قبضه مسلسل‌ام ـ ۱۶ همراه با ۴ تیغه خشاب و فشنگ‌های ذی‌ربط

۴/۳-چهارده عدد نارنجک تفنگی ۴۰ میلی

۴/۴-لباس‌های نیروهای نظامی و انتظامی کشور، ۳ دستگاه بی‌سیم، چراغ گردان مورد استفاده نیروهای امنیتی و انتظامی و اقلام دیگری از این قبیل 

۵. در تجزیه و تحلیل ابعاد مختلف کشفیات و دستگیری‌های پیش گفته و نیز نگاهی به پروژه وسیع آماده‌سازی ۴۳ بمب (موضوع اطلاعیه دوم خردادماه این وزارتخانه) نتایج بسیار قابل تأملی رخ می‌نمایند: 

۵/۱-تمامی متهمان و ۴۳ بمب مندرج در اطلاعیه پیشین و کلیه تجهیزات و متهمان درج شده در بندهای اول تا سوم بیانیه حاضر، متصل به یک کانون تروریستی به سرکردگی فردی با نام اصلی شاهین زحمتکش فرزند مهدی به کد ملی‌۰۰۷۴۸۰۶۰۶۸ و نام مستعار شاهین‌لو، مستقر در کشور دانمارک می‌باشد. پدر و مادر وی سابقه عضویت در گروهک تروریستی منافقین را دارند و پدر او به اتهام عملیات تروریستی در سال ۱۳۶۱ محاکمه و محکوم به اعدام شده است. شاهین زحمتکش در سن ۱۷‌سالگی به دانمارک مهاجرت کرده و بدلیل فقدان استعداد، از تحصیل بازمانده و به خوانندگی در رستوران‌ها و بارهای پایتخت دانمارک مشغول شده است.

همکار تروریست یاد شده به نام سیامک تدین طهماسبی فرزند اصغر و معروف به «مگس» به کد ملّی‌۰۹۳۹۷۳۱۹۱۶، مستقر در کشور هلند می‌باشد. این فرد، قبلاً نقاش و گرافیست بوده که پس از مدتی به انتشار آثار موهن نسبت به مقدسات اسلامی و پس از آن و به تدریج، ارتباطات وی با محافل صهیونیستی نمایان می‌شود. تا جایی که به انتشار مطالبی در حمایت از رژیم صهیونیستی و نهایتاً انجام ماموریت‌های ابلاغ شده توسط سرویس‌های جاسوسی آن رژیم کودک‌کش، مبادرت می‌ورزد. دیگر عناصر و عوامل اصلی این کانون تروریستی، بیشترین استقرار و تردد را در کشورهای آلمان و ترکیه دارا هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها