ادعای ورود 60 فروند هواپیمای جدید به ناوگان کشور

رییس سازمان هواپیمایی از افرایش تعداد هواپیماهای فعال به ۲۵۰ فروند تا پایان سال خبر داد و گفت: در طول ۲۰ ماه گذشته ۶۰ فروند هواپیما به کشور وارد شده که ۳۰ فروند از این هواپیماها تاکنون عملیاتی شده است.

۱۴۰۲/۰۶/۰۷ ۰۱:۱۶:۱۱
| | |

رییس سازمان هواپیمایی از افرایش تعداد هواپیماهای فعال به ۲۵۰ فروند تا پایان سال خبر داد و گفت: در طول ۲۰ ماه گذشته ۶۰ فروند هواپیما به کشور وارد شده که ۳۰ فروند از این هواپیماها تاکنون عملیاتی شده است.

به گزارش تسنیم، محمد محمدی بخش از افزایش تعداد ناوگان به 250 فروند هواپیما تا پایان سال خبر داد و گفت: متوسط عمر ناوگان هوایی کشور از 28.5 سال در ابتدای دولت سیزدهم امروز به 26 سال رسیده است و عمر ناوگان نه تنها 2 سال جوانتر شده بلکه 2سال از پیری ناوگان جلوگیری شده است و در نظر داریم متوسط عمر ناوگان را به زیر 20 سال کاهش دهیم.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در طول 20 ماه گذشته 60 فروند هواپیما به کشور وارد شده که 30 فروند از این هواپیماها تاکنون عملیاتی شده است.

او صنعت حمل ونقل هوایی را پیشران توسعه کشور عنوان کرد و گفت: اما این صنعت در ایران بیش از 43 سال است که در جنگ تمام عیار قرار دارد و از تحریم گذشته است.

وی صنعت حمل ونقل هوایی را ایمن‌ترین و امن‌ترین بخش حمل ونقل عنوان کرد و گفت: 

علی رغم قرار داشتن در شرایط سخت تحریم یاد گرفتیم که چگونه این صنعت را حفظ کنیم و بتوانیم در حوزه ایمنی و امنیت رتبه قابل قبولی را در سطح دنیا کسب کنیم.

محمدی بخش ادامه داد: برای رفع نیازهای این صنعت یک برنامه 10 سال و 4 راهبرد از جمله 

تاب آوری، نهضت تعمیر قطعات، تامین نقدینگی برای نوسازی ناوگان و ساخت هواپیمای بومی تعریف شده است.

محمدی بخش، گفت: با توجه به دیپلماسی فعال، ایران به 108 نقطه بین‌المللی پرواز انجام می‌دهد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه روزانه 1200 پرواز در ایران انجام می‌شود، افزود: همچنین 29 کشور دارای پرواز مستقیم از ایران هستند و 27 ایرلاین خارجی از اروپا، آسیای میانه و چین در ایران فعالیت می‌کنند.

وی افزود: با 32 کشور ظرف 20 ماه گذشته تفاهم نامه بین‌المللی به امضا رسیده است که تمامی این پروازها به صورت ایمن انجام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها