جریمه چند میلیون پوندی غول بانکی امریکایی برای استفاده از واتس‌اپ

رگولاتور انگلیس (Ofgem)، غول بانکی امریکایی مورگان استنلی را پس از اینکه معامله‌گران انرژی این بانک برای امور خرید و فروش، از واتس‌اپ استفاده کردند، ۵.۴ میلیون پوند جریمه کرد.

۱۴۰۲/۰۶/۰۲ ۰۰:۳۹:۳۹
| | |

رگولاتور انگلیس (Ofgem)، غول بانکی امریکایی مورگان استنلی را پس از اینکه معامله‌گران انرژی این بانک برای امور خرید و فروش، از واتس‌اپ استفاده کردند، ۵.۴ میلیون پوند جریمه کرد. به گزارش ایسنا، این رگولاتور اعلام کرد مورگان استنلی کوتاهی کرده و موفق نشده است اقدامات معقولی انجام داده و تضمین کند که کارکنانش از راه‌های ارتباطی استفاده می‌کنند که درصورت درخواست اطلاعات در روند یک تحقیقات، بتوانند ارایه شوند.

معامله‌گرانی که انرژی خرید و فروش می‌کنند، از حساب‌های خصوصی واتس‌اپ خود استفاده کردند تا درباره تراکنش‌های صورت گرفته در فاصله ژانویه سال ۲۰۱۸ تا مارس سال ۲۰۲۰، گفت‌وگو کنند. این به معنای آن بوده که مورگان استنلی نتوانسته است این مکالمات را در هنگام درخواست رگولاتور، فراهم کند. این نخستین جریمه صادره تحت مقررات یکپارچگی و شفافیت بازار انرژی عمده فروشی است.

مقررات مذکور، قوانین اتحادیه اروپا بود که پس از بریگزیت، به قانون انگلیس منتقل شد. بررسی رگولاتور انگلیس نشان داد هرچند «مورگان استنلی اینترنشنال»، سیاست‌هایی داشته که بر اساس آنها، استفاده معامله‌گران از واتس‌اپ ممنوع است، اما اقدامات معقول کافی انجام داده تا رعایت این سیاست‌ها و الزامات مقررات را تضمین کند. بر اساس گزارش ایندیپندنت، این دیده‌بان انگلیسی می‌خواست مورگان استنلی را ۷.۷ میلیون پوند جریمه کند اما به دلیل همکاری این بانک امریکایی، ۳۰ درصد تخفیف در جریمه صادره داد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها