هشدار امریکا درباره رشد ریسک جاسوسی و حملات ماهواره‌ای

جامعه اطلاعاتی امریکا به صنعت فضای داخلی، درباره ریسک رو به رشد جاسوسی و حملات جاسوسی از سوی چین، روسیه و دشمنان دیگر، هشدار داد.

۱۴۰۲/۰۵/۲۹ ۰۳:۲۴:۴۷
| | |

جامعه اطلاعاتی امریکا به صنعت فضای داخلی، درباره ریسک رو به رشد جاسوسی و حملات جاسوسی از سوی چین، روسیه و دشمنان دیگر، هشدار داد. به گزارش ایسنا، طبق بولتنی که به‌طور مشترک توسط «مرکز ملی امنیت و ضد اطلاعات»، اف‌بی‌آی و نیروی هوایی امریکا منتشر شده، شرکت‌های فضایی امریکایی در معرض خطر حملات سایبری، سرمایه‌گذاری استراتژیک از جمله جوینت ونچر و خرید شرکت، هدف‌گیری گره‌های زنجیره تامین و تکنیک‌های دیگر برای دسترسی یافتن به صنعت فضایی قرار دارند.

این هشدار که می‌گوید چنین عملیات‌های اطلاعاتی خارجی، خطری برای اسرار شرکت و همچنین اختلال و تضعیف ارتباطات ماهواره‌ای امریکا، قابلیت‌های سنجش از راه دور و تصویربرداری، محسوب می‌شوند، پس از چند حمله اخیر به ماهواره‌ها، داده شده است. در این هشدار، به شرکت‌ها توصیه شده است که ناهنجاری‌ها را ثبت کرده، یک برنامه تهدید داخلی برای شناسایی نفوذها ایجاد کنند و مراقب درخواست‌های بازدید از سوی نهادهای خارجی، تماس‌ها در کنفرانس‌ها و فضای آنلاین باشند.

همچنین درباره پیشنهادهای ناخواسته برای سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های مرتبط با دولت‌های خارجی یا شرکت‌های دولتی، هشدار داده شد. چین و روسیه همواره این ادعاها که برای نفوذ به سیستم‌های فضایی یا اختلال در آنها، عملیات هک یا نفوذ انجام داده‌اند را انکار کرده‌اند. سخنگوی سفارت چین در امریکا اعلام کرد که این کشور همواره اکتشاف صلح‌آمیز فضا را دنبال کرده و بر این باور است که باید برای منفعت کل بشریت، استفاده شود. به گفته یک مقام ضد اطلاعاتی امریکایی که مایل نبود نامش فاش شود، امریکا به خصوص مشتاق است از شرکت‌های ماهواره‌ای کوچک و متوسطی حمایت کند که ممکن است از ابعاد و انواع ریسک‌های موجود، مطلع نباشند و به آنها برای تقویت اقدامات خنثی‌سازی و تاب‌آوری، کمک کند. شرکت‌های ماهواره‌ای بزرگ که با دولت ارتباط دارند، هدف قرار گرفته‌اند. شرکت «ویاست» در سال ۲۰۲۲، پیش از حمله نظامی روسیه به اوکراین که باعث جابه‌جایی بیش از ۴۵ هزار مودم این شرکت در سراسر اروپا و مناطق دیگر شد، هدف یک حمله سایبری قرار گرفت. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها