صفر شدن تراز منفی برق طی پنج سال آینده

نماینده لنگرود در مجلس، از هدف‌گذاری قانون برنامه پنج ساله برای تولید ۱۲ هزار مگاواتی برق خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پنج سال آینده این تراز منفی را به صفر خواهیم رساند. پرویز محمدنژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت انرژی برق در جامعه بشری و وابستگی تولیدات و خدمات به آن، اظهار کرد: تراز منفی برق طی سال‌های گذشته موجب شده شاهد مشکلاتی باشیم.

۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۰۳:۱۹:۴۵
| | |

نماینده لنگرود در مجلس، از هدف‌گذاری قانون برنامه پنج ساله برای تولید ۱۲ هزار مگاواتی برق خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پنج سال آینده این تراز منفی را به صفر خواهیم رساند. پرویز محمدنژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت انرژی برق در جامعه بشری و وابستگی تولیدات و خدمات به آن، اظهار کرد: تراز منفی برق طی سال‌های گذشته موجب شده شاهد مشکلاتی باشیم. وی با بیان اینکه سال گذشته با تراز منفی ۱۴.۵ هزار مگاواتی مواجه بودیم که امساله به ۱۲.۵ هزار مگاوات رسیده است، افزود: اگرچه رشد تولید برق داشتیم، اما تراز منفی همچنان باقی است.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم افزایش تولید در کنار مدیریت مصرف برق، عنوان کرد: سال گذشته ۶۲۰۰ مگاوات برق را تولید و به شبکه سراسری تزریق کردیم؛ البته با رشد مصرف ۳.۵ هزار مگاواتی نیز مواجه شدیم، یعنی عملا بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ مگاوات از تراز منفی را جبران کردیم. محمدنژاد از تولید ۷۷۰۰ مگاواتی در سال جدید خبر داد و اضافه کرد: اگر این میزان تولید را به مدار بیاوریم و صرفه جویی ۲۵۰۰ مگاواتی از محل مدیریت مصرف داشته باشیم، تا پنج سال آینده این تراز منفی را به صفر خواهیم رساند. وی با بیان اینکه تقویت مدیریت مصرف زودتر از پنج سال تراز منفی برق را جبران می‌کند، گفت: این تراز منفی از سال‌های قبل وجود داشته و خوشبختانه طی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ شاهد افزایش تولید بودیم که برای کمیسیون انرژی مجلس قابل قبول است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، از هدفگذاری قانون برنامه پنج ساله برای تولید ۱۲ هزار مگاواتی برق خبر داد و خاطرنشان کرد: قانون رفع موانع صنعت برق سال گذشته به دولت ابلاغ شده است؛ در لایحه بودجه نیز دولت را مکلف به تولید برق کردیم. وی با اشاره به دقت و جدیت مجلس در حوزه نظارت، ادامه داد: در صورت اجرای قانون، می‌توانیم تراز منفی را به مثبت تبدیل به صادرات انرژی هم فکر کنیم و درآمد ارزی داشته باشیم. محمدنژاد در ادامه به موضوع افزایش قیمت بنزین اشاره و تصریح کرد: امسال دولت هیچ برنامه‌ای را برای افزایش قیمت بنزین به مجلس ارایه نکرده؛ البته مصرف بنزین در کشور ما فزاینده بوده و تولید جوابگوی آن نیست. وی همچنین افزایش تعرفه گاز را رد کرد و یادآور شد: افزایش ۱۰ درصدی بهای انرژی در سال جاری تداوم دارد و افزایش دیگری نداریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها