پذیره‌نویسی صندوق طلای بازار سرمایه تا چه زمانی ادامه دارد؟

در دو روز نخست پذیره‌نویسی (سه‌شنبه ۲۳ اسفند و چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱) در مجموع ۳۱ میلیون و ۸۹۴ هزار واحد از این صندوق به فروش رسید و این در حالی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند در تا پایان روز یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ در این پذیره نویسی حضور یابند.

۱۴۰۱/۱۲/۲۸ ۰۰:۳۲:۲۶
| | |

در دو روز نخست پذیره‌نویسی (سه‌شنبه ۲۳ اسفند و چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱) در مجموع ۳۱ میلیون و ۸۹۴ هزار واحد از این صندوق به فروش رسید و این در حالی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند در تا پایان روز یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ در این پذیره نویسی حضور یابند. پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای نهایت نگر با نماد «ناب» از سه‌شنبه ۲۳ اسفند از ساعت 11:30 تا ۱۵ آغاز و به مدت ۴ روز کاری یعنی تا یکشنبه ۲۸ اسفند ادامه می‌یابد.

ناب به عنوان دهمین صندوق طلایی بورس کالا در کنار نمادهای طلا، زر، عیار، گوهر، کهربا، مثقال، زرفام، نفیس و گنج قرار گرفته و امکان سرمایه‌گذاری در حوزه شمش طلا را نیز برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای نهایت نگر براساس مجوز سازمان بورس و مشخصات اعلامیه پذیره نویسی از طریق بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بورس کالای ایران پذیره نویسی می‌شود. صندوق سرمایه‌گذاری طلای نهایت نگر از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا (ETF) بوده و هدف از تشکیل صندوق، جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آنها به خرید انواع اوراق بهادار مبتنی بر کالا به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، بهره‌گیری از صرفه جویی‌های ناشی از مقیاس و تامین منافع برای سرمایه‌گذاران است.

موضوع فعالیت صندوق، سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده طلا پذیرفته شده در بورس کالای ایران است. خرید واحدهای ETF مستلزم دریافت کد معاملاتی فعال در سیستم سپرده‌گذاری مرکزی بوده و سفارش‌های خرید باید مضربی از یک ورقه باشد و محدودیت حجمی برای هر سفارش خرید بدون محدودیت تعیین شده و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی بدون محدودیت است.

معاملات ثانویه واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، پس از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق در بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری (قابل معامله) بورس کالای ایران آغاز و دارندگان و متقاضیان خرید می‌توانند از طریق کارگزاران عضو بورس کالای ایران اقدام به خرید یا فروش این واحدها کنند. براساس این گزارش، موسسان ۱۰۰ درصد از واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز صندوق به تعداد ۲ میلیون واحد را متعهد شده و مابقی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق به تعداد ۹۸ میلیون واحد به ارزش مبنای هر واحد ۱۰ هزار ریال معادل یک هزار تومان برای پذیره نویسی و خرید عموم عرضه می‌شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها