شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126703 | |

مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت:

قیمت مرغ از مرز 10 هزار تومان عبور کرد

مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 6 هزار و 400، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 9هزار و 100، توزیع درب واحد‌های صنفی 9هزار و 250 و خرده فروشی 10 هزار و 100 تومان است. به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 9 هزار و 100 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 10 هزار و 100 تومان است.

یوسف‌خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: قیمت هر کیلو سینه با کتف 15 هزار، سینه بدون کتف 16 هزار و فیله مرغ 17 هزار تومان است. به گفته رییس اتحادیه پرنده و ماهی با توجه به شرایط کنونی، امکان پیش‌بینی قیمت مرغ در بازار وجود ندارد.

پیش از برخورد باید نقدینگی را کنترل کرد

رییس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: نقدینگی عظیمی در بانک‌ها به صورت سپرده موجود بود که به دلایل مختلف این حجم از پول از بانک‌ها خارج شد. پیش از برخورد با سوداگران باید نقدینگی را کنترل کرد. یحیی آل اسحاق، رییس اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به نقش سوداگری در رکود اقتصادی و از بین رفتن اشتغال گفت: نقدینگی در دست عده‌یی است و این افراد برای کسب سود بیشتر معاملاتی را انجام می‌دهند که موجب گرانی کالاها در بازار می‌شوند.

وی افزود: برخی افراد برای حفظ ارزش پول خود در برخی موارد وارد بازارهای مختلف از جمله طلا، ارز و مسکن می‌شوند که این امر می‌تواند موجب اخلال و سوداگری شود.  رییس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: نقدینگی عظیمی در بانک‌ها به صورت سپرده‌گذاری موجود بود که به دلایل مختلف این حجم از پول از بانک‌ها خارج شد و با ورود به بازارهای مختلف موجب ایجاد فساد و سوداگری در این بازارها شده است.  آل اسحاق ادامه داد: ورود نقدینگی به بازارهایی که رشد تولید در آنها پایین است تنها باعث می‌شود که به فعالیت‌های غیرمولد دامن زده شود و این امر اشتغال و تولید را در کشور کاهش می‌دهد.  وی بیان کرد: ابتدا به جای برخورد با سوداگران باید برنامه‌ریزی و سازوکار مناسبی را در جهت کنترل و هدایت سیلان نقدینگی در کشور انجام داده زیرا در صورت عدم وجود نقدینگی و فضا برای سوءاستفاده از آن سوداگری نیز کاهش خواهد یافت.  رییس اتاق مشترک ایران و عراق تصریح کرد: مشکل ما در نظام تدبیر و مدیریتی ماست اگرچه مسائل فرامرزی نیز در وضعیت اقتصادی اثرات منفی دارد، اما در کشور ما تصمیم‌گیری‌ها معمولا با تعلل انجام می‌پذیرد که موجب سوءاستفاده می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران