شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایرنا| وزارت خزانه‌داری امریکا در بیانیه‌ای خبر داد که ایالات متحده نفتکش آدریان دریا و کاپیتان آن را به دلیل حمل و نقل بیش از 2 میلیون بشکه نفت

امریکا آدریان دریا را تحریم کرد

ایرنا| وزارت خزانه‌داری امریکا در بیانیه‌ای خبر داد که ایالات متحده نفتکش آدریان دریا و کاپیتان آن را به دلیل حمل و نقل بیش از 2 میلیون بشکه نفت که به نفع آنچه که نیروهای امنیتی ایران ذکر شده، تحریم کرد.دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) بامداد شنبه اعلام کرد: نفتکش آدریان دریا مطابق دستورالعمل اجرایی( E.O.) 13224 به عنوان دارایی مسدود شده، شناسایی می‌شود.در این بیانیه آمده است: هر کس که به آدریان دریا کمک کند، مجازات خواهد شد.

سرقت 22 میلیون بشکه نفت در نیجریه طی 6 ماه

تسنیم| نیجریه 22 میلیون بشکه نفت خود را در نیمه اول سال جاری به خاطر دزدی از دست داد. به گفته شرکت نفت دولتی نیجریه، این مشکل یک تهدید برای اقتصاد این کشور است.به گزارش رویترز، مقدار نفت دزدیده شده بیش از 120 هزار بشکه در روز و معادل 6 درصد از 2 میلیون بشکه در روز تولید نیجریه است.تجارت نفت 90 درصد ارز خارجی نیجریه و حجم عظیمی از درآمد دولت این کشور را تامین می‌کند. ولی خط لوله‌هایی که از منطقه نفت‌خیز دلتای نیجر عبور می‌کنند، همواره هدف دزدی و خرابکاری قرار می‌گیرند.گادوین اوباسکی، حاکم ایالت ایدو و رییس کمیته ویژه شورای اقتصاد ملی در مورد کنترل و جلوگیری از دزدی نفت خام گفت اگر کاری برای مقابله با این دزدی انجام نشود، تا پایان سال جاری رقم 22 میلیون بشکه دو برابر می‌شود.شرکت ملی نفت نیجریه در گزارش ماهانه خود اعلام کرد خرابکاری در خط لوله‌های نفتی 77 درصد افزایش یافته است. این گزارش به 106 خط لوله شکسته شده در ژوئن اشاره کرد که نسبت به 60 خط لوله ماه مه ‌افزایش داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران