شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران در برخی مناطق کشور و ورود سامانه بارشی جدید در آخر هفته خبر داد.

سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران در برخی مناطق کشور و ورود سامانه بارشی جدید در آخر هفته خبر داد. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به دلیل پایداری جو در حال افزایش است که در این راستا توصیه می‌شود‌ کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی، از تردد در سطح شهر خودداری کنند.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: از امروز تا چهارشنبه در اغلب مناطق کشور دما افزایش می‌یابد و جو پایدار خواهد بود.  مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: به دلیل پایداری جو و سکون هوا پیش‌بینی می‌شود به تدریج آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش یابد که در این رابطه توصیه می‌شود‌، کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی از تردد در سطح شهر خودداری کنند. وی گفت: سامانه بارشی جدید از بعدازظهر چهارشنبه وارد کشور می‌شود و ابتدا در شمال‌غرب و غرب کشور با فعالیت این سامانه، بارش برف و باران خواهیم داشت. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز پنج‌شنبه سامانه بارشی مذکور در این مناطق ادامه فعالیت دارد و فعالیت آن به شکل رگبار، گاهی رعد و برق و در مناطق کوهستانی و مرتفع به صورت برف است، همچنین روز پنج‌شنبه ‌‌جنوب غرب و غرب کشور تحت فعالیت این سامانه بارشی قرار می‌گیرد.

ضیاییان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز یکشنبه نیمه‌ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، روز دوشنبه نیز آسمان تهران نیمه‌ابری است و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آسمان تهران صاف است. بیشینه و کمینه دما روز یکشنبه در تهران 8 و یک درجه خواهد بود. ‌‌بجنورد و اردبیل نیز با کمینه دمای 7 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان و بندرعباس و اهواز با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان خواهند بود؛ همچنین در 18 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران