شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112409 | |

فرمان فتحعلیان و گروهش پس از 3سال دوری اجباری از صحنه با «دیده بیدار» به برج میلاد می‌روند.

فرمان فتحعلیان و گروهش پس از 3سال دوری اجباری از صحنه با «دیده بیدار» به برج میلاد می‌روند.

در این کنسرت که ساعت 21:30 دوشنبه 20 آذر ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد منتخبی از خاطره‌انگیزترین قطعات گروه ایلیا ازجمله «باباحیدر»، «ناجی»، «مقیم» و «صلح ابدی» اجرا خواهد شد. از سوی دیگر مخاطبان در برج میلاد برای نخستین بار اجرای زنده قطعات آخرین آلبوم فرمان فتحعلیان، «دیده بیدار» را می‌شنوند.

به گزارش روابط عمومی کنسرت «دیده بیدار»، فرمان فتحعلیان در حاشیه تمرین امروز به 3سال دوری اجباری این گروه از صحنه اشاره کرد و گفت: «درگیری‌هایی از قبیل آماده‌سازی و انتشار آلبوم دیده بیدار، ممنوعیت من از فعالیت، بیماری استاد شاهرخ پورمیامین و کنار آمدن با از دست دادن شاهرخ عرصه را برای حضور تنگ کرده بود و دیدار دوباره‌مان با مخاطبان گروه موسیقی ایلیا را تا به امروز به تاخیر انداخت. بعد از کنار زدن خیلی از موانع حالا فقط جای شاهرخ خالی است. هنوز هم در روزهای تمرین بچه‌ها وقتی دور هم جمع می‌شوند یاد او و حضورش در میانمان هست و حالمان را منقلب می‌کند».

او در ادامه به تفاوت‌های بازار موسیقی3سال قبل با امروز اشاره کرد و افزود:«به قول یکی از دوستان تغییر شرایط بازار موسیقی در این 3سال تا آن حد بود که گویی من فرمان فتحعلیان برای برگزاری کنسرت وارد کشور جدیدی شده‌ام. در بازار امروز انگار همه ‌چیز را با پول معاوضه کرده‌اند و منظره عشق و هنر را باید از دوردست‌ها سراغ گرفت اما من احساس می‌کنم با همراهی گروهم و به همان شیوه سنتی همچنان می‌توانم در عرصه اجرا در موسیقی حضور داشته باشم و با دستان خالی در مقام تهیه‌کننده هم ظاهر شوم».

خواننده قطعه «ناجی» در پایان گفت:«من نمی‌توانم به مخاطبانم و تمام کسانی که از چرخه موجود در هنر موسیقی نان می‌خورند، خیانت کنم. آمده‌ام تا این مسیر هر چند به سختی طی شود چراکه عشق میان مخاطبان ایلیا و اعضای این گروه ماناست و در درجه اول اهمیت قرار دارد».

گفتنی است در شب برگزاری کنسرت، گروه ایلیا برای ادای احترام به مخاطبان وفادارش یک اتفاق ویژه را هم رقم خواهد زد و برای نخستین بار سی دی آلبوم «دیده بیدار» را که تا پیش از این به صورت فیزیکی منتشر نشده بود در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

در کنسرت20 آذر علاوه بر فرمان فتحعلیان که خواننده، نوازنده گیتار و سرپرست گروه ایلیاست، شهرام پورمیامین(درامز)، حسین حاجیلویی(فلوت)، درشن آناند(طبلا)، ژوبین کلهر(کمان و کمانچه)، فرزاد رضایی(گیتار الکتریک)، مهدی قاسمی(گیتارباس) و میلاد عباسی(دف) به عنوان نوازنده، گروه ایلیا را همراهی می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران