شماره امروز: ۵۴۷

معاون اول رییس‌جمهور:

| | |

معاون اول رییس‌جمهور در جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با بیان اینکه گاهی منافع ملی کشور قربانی اختلافات سیاسی می‌شود،

معاون اول رییس‌جمهور در جلسه دیدار نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با بیان اینکه گاهی منافع ملی کشور قربانی اختلافات سیاسی می‌شود، گفت: هر کس در مسوولیتی که دارد در این موضوع سهیم است و در صورت اصل کردن اختلافات سیاسی و جناحی منافع ملی کشور قربانی می‌شود. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری افزود: مردم، قوای سه‌گانه و نهادها و سازمان‌های مختلف کشور را به عنوان کلیت نظام تلقی می‌کنند و اگر عملکرد هر بخش نامطلوب باشد، از نظر مردم این ضعف‌ها و کاستی‌ها به کلیت نظام تعمیم پیدا می‌کند. معاون اول رییس‌جمهور به موضوع رد صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: داوطلبانی که رد صلاحیت شده و احساس می‌کنند این رد صلاحیت حق آنها نبوده است، باید در فرصت و زمان تعیین شده اعتراضات خود را به شورای نگهبان مطرح کنند؛ چرا که گاهی با مذاکره و توضیح، برخی ابهامات ایجاد شده، برطرف می‌شود. وی با تاکید بر اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو هر چه باشکوه‌تر برگزار شود و مشارکت مردم گسترده‌تر باشد، قطعا به منافع ملی و انسجام ملی کشور کمک خواهد کرد، گفت: همه ما وظیفه داریم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات پیش رو تلاش کنیم.

جهانگیری ادامه داد: انتخابات باید حتما رقابتی باشد به گونه‌ای که همه مردم احساس کنند که کاندیدای جریان و تفکر مورد نظر آنها نیز در انتخابات حضور دارد. معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور و محدودیت‌های بودجه‌ای گفت: باید با تلاش مضاعف، کاری کنیم که وضعیت معیشتی مردم بهبود پیدا کند. البته کشور از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و اگر فضای سیاسی حاکم بر جامعه مثبت و امیدوار‌کننده باشد، ‌با اتکا به این ظرفیت‌ها می‌توان اقدامات مناسبی در راستای بهبود شرایط اقتصادی کشور انجام داد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران