شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سود ۷۹۶ریالی «کچاد» برای هرسهم در ۶ماه: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در اطلاعات و صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور ۱۳۹۸ سود هرسهم را ۷۹۶ریال اعلام کرد.

  سود ۷۹۶ریالی «کچاد» برای هرسهم در ۶ماه:  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در اطلاعات و صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور ۱۳۹۸ سود هرسهم را ۷۹۶ریال اعلام کرد. این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی را ۲۴هزار و ۴۰۹میلیارد ریال و سود خالص را ۲۶هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال اعلام کرده است. همچنین سود انباشته این دوره «کچاد» به ۳۲هزار و ۱۴۲میلیارد ریال منتشر شد. «کچاد» در تشریح اهداف و برنامه‌های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که در سال ۱۳۹۸ شرکت برنامه تولید کنسانتره‌تر به میزان ۹میلیون و ۱۰۰هزار تن، تولید ۵۰۰هزار تن محصول سنگ آهن دانه بندی، تولید ۳میلیون و ۷۰۰هزار تن گندله، تولید یک میلیون و ۲۵۰هزار تن آهن اسفنجی و تولید یک میلیون تن شمش فولاد را پیش بینی کرده است. همچنین این شرکت در سال ۱۳۹۸ فروش ۵میلیون و ۶۰۰ هزار تن کنسانتره‌تر (معادل ۵ میلیون و ۶۸ هزارتن کنسانتره خشک) فروش ۳۷۵ هزار تن سنگ آهن دانه بندی، فروش ۴۰ هزار تن آهن اسفنجی و فروش یک میلیون تن شمش فولاد را هدف‌گذاری کرده است که از مجموع تولید کنسانتره‌تر تولیدی در سال ۱۳۹۸، مقدار ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن، به همراه ۲۰۰ هزار تن کنسانتره بازیافتی خریداری جهت تولید گندله به کارخانه گندله‌سازی منتقل و از مجموع ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندله تولیدی، ۱ میلیون و ۷۵۰ تن برای تولید آهن اسفنجی به کارخانه آهن اسفنجی انتقال داده می‌شود. عمده تولید آهن اسفنجی در سال ۱۳۹۸، برای تولید شمش فولاد در کارخانه فولاد مصرف می‌شود. برق تولیدی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی شرکت مطابق تعرفه‌های وزارت نیرو به شرکت مدیریت برق کشور فروخته می‌شود. همچنین در برآوردی که این شرکت از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه نرخ فروش محصولات داشته اعلام شده است که نرخ فروش محصولات کنسانتره و گندله تا تاریخ ۳۱تیر۱۳۹۸، همانند سال ۱۳۹۷ تابعی از میانگین قیمت فروش شمش فولاد خوزستان (فروش کنسانتره به شرکت فولاد مبارکه معادل ۵/۱۴ درصد و فروش کنسانتره به شرکت فولاد خوزستان ۱۵ درصد و فروش گندله ۵/۲۳ درصد قیمت شمش مزبور) در ادوار سه ماهه فصلی است.

 شناسایی زیان ۱۸ریالی برای هرسهم «ثعمرا»:  شرکت عمران و توسعه شاهد در دوره‌ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸، برای هرسهم ۱۸ریال زیان شناسایی کند. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت عمران و توسعه شاهد در اطلاعات و صورت‌های میان دوره‌ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸، به ازای هرسهم ۱۸ریال زیان شناسایی کرد. این شرکت زیان عملیاتی دوره مالی مورد گزارش را ۳۳میلیارد و ۸۴۱میلیون ریال، زیان خالص را ۲۳میلیارد و ۸میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره را ۵۵میلیارد و ۷۴۱میلیون ریال اعلام کرده است. این شرکت در برآوردی که از برنامه‌های تامین مالی و تغییرات هزینه‌های مالی برای دوره ۶ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ دارد اعلام کرده است که تسهیلات مالی دریافتی سال‌های گذشته شرکت در حال حاضر تسویه شده است و پیش بینی می‌شود شرکت در سال ۱۳۹۸ برنامه‌ای مبنی بر تامین مالی از طریق منابع بانکی نداشته باشد. از سوی دیگر با توجه به پیش‌بینی درآمد این شرکت در سال ۱۳۹۸ عمدتاً مربوط به سود تقسیمی حاصل از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تابعه (غیر‌بورسی) است که در سه‌ماهه چهارم سال محقق می‌شود. همچنین موجودی املاک و پروژه‌های در جریان در سرفصل سرمایه‌گذاری در املاک در صورت جذب سرمایه‌گذار اجرایی می‌شوند. «ثعمرا» در سال ۱۳۹۷ قرارداد مشارکت در ساخت پروژه گلریز تنظیم شده و پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی آن پس از اخذ پروانه ساخت و در سال مالی ۱۳۹۸صورت پذیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران