شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه هزار و ۷۹۳ واحد تولیدی کشور در تملک بانک‌ها قرار دارد، گفت: بانک مرکزی باید این واحدها را تا پایان کار دولت فعلی تعیین تکلیف کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه هزار و ۷۹۳ واحد تولیدی کشور در تملک بانک‌ها قرار دارد، گفت: بانک مرکزی باید این واحدها را تا پایان کار دولت فعلی تعیین تکلیف کند.

بابک دین پرست روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان، اظهار داشت: این واحدها توسط ۱۶ بانک کشور تملک شده‌اند که ۴۲درصد آنها فعال و مابقی غیرفعال هستند. بانک مرکزی موظف شده این واحدها را تا پایان کار دولت دوازدهم تعیین تکلیف کرده و به چرخه تولید بازگرداند. معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در ادامه به وجود ۷۶ هزار و ۸۳۵ طرح نیمه تمام در سطح کشور اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها در حوزه‌های صنعت و معدن، نیازمند تامین اعتبار هستند.  دین‌پرست با بیان اینکه از ۱۲هزار واحد معدنی کشور۶ هزار واحد آن غیرفعال است، گفت: فعال‌سازی این واحدها باید به صورت جدی دنبال شود زیرا با راه‌اندازی این واحدها ۸۰۰ هزار شغل جدید در مناطق کمتر توسعه یافته کشور ایجاد می‌شود. معاون وزیر کشور به موضوع افزایش حامل‌های انرژی واحدهای صنعتی و تولیدی نیز اشاره کرد و افزود: این موضوع مشکلات عدیده‌ای را برای تولیدکنندگان به وجود آورده که نیازمند اصلاح و بازنگری است. افزایش بهای برق و گاز پشتوانه قانونی مجلس را دارد اما با این وجود پیگیر آن هستیم تا تبعیض مثبتی بین بخش تولید و سایر بخش‌ها به وجود بیاید.  دین پرست در ادامه با اشاره به مشکلات بانکی واحدهای تولیدی کشور، تصریح کرد: اعضای هیات خبرگان بانکی و اقتصادی در استان‌ها موطف به رسیدگی به مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی هستند و با مدیرانی که به مصوبات ستاد تسهیل تمکین نکنند به صورت قانونی برخورد خواهد شد.  معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور تاکید کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قوی‌ترین ساختار را از نظر اجرایی و تضمینی دارد که مصوبات آن در راستای حمایت از بخش تولید بسیار نافذ است. به گفته او، در این ستاد ملی ۲۲ عضو کابینه دولت حضور دارند که در واقع یک دولت کوچک برای تسهیل و گره گشایی فعالان اقتصادی تشکیل شده است. ۶۷ واحد صنعتی و تولیدی استان همدان با ۴۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روز سه شنبه با حضور «بابک دین پرست» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور به بهره‌برداری رسید. برای اجرا و بهره‌برداری از این طرح‌ها با ۷۵۰ نفر اشتغالزایی در مجموع ۴۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران