شماره امروز: ۵۴۷

رییس قوه قضاییه :

| | |

همزمان با افزایش دامنه فشارهای امریکا و در شرایطی که ایران اعلام کرده هر نوع تحرک حاشیه‌ساز در منطقه را پاسخ خواهد داد،

 همزمان با افزایش دامنه فشارهای امریکا و در شرایطی که ایران اعلام کرده هر نوع تحرک حاشیه‌ساز در منطقه را پاسخ خواهد داد، رییس قوه قضاییه خطاب به دشمنان کشور می‌گوید: حضور مقتدرانه نیرو‌های مسلح اجازه نخواهد داد که امریکایی‌ها در منطقه هرگز خواب راحت داشته باشند و همچنان‌که نشان داده شد. به گزارش قوه قضاییه، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی ‌در مراسم صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح استان بوشهر ‌با تبریک ایام‌الله دهه فجر و فرارسیدن نوزدهم بهمن روز نیروی هوایی، از این روز‌ها به عنوان ایامی پرخاطره برای ملت ما یاد کرد و اظهار داشت: نوزدهم بهمن، نیروی هوایی ارتش، جریان ساز و هویت ساز شد. وی افزود: حرکت نمادین بیعت و میثاق با امام خمینی(ره)، در کسوت سربازی و امیری برای ملت بزرگ ایران بسیار غرور‌آفرین بود. وی افزود: جوانان برومند این کشور ولو به ظاهر در جرگه نیرو‌های مسلح حکومت ستمشاهی بودند؛ اما انسان‌هایی با بصیرت بودند که راه و راهبر و مردم را می‌شناختند و شعار و شعور و شور در حضور آنها همواره حرکت آفرین و جریان‌ساز بود. رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: نیرو‌های مسلح در این مدت نشان داده‌اند که همواره با هوشیاری و بصیرت، از مرز‌های آبی، خاکی، زمینی و آسمان این کشور با حضور مقتدرانه و عزت آفرین خود، نگهبانی می‌کنند. ‌نیرو‌های مسلح نشان دادند که این کشور، کشوری است که مستکبران و سلطه گران نمی‌توانند در آن راه پیدا کنند. ‌رییسی با بیان اینکه خلیج فارس باید همیشه برای ملت بزرگ ایران امن بماند، افزود: امریکایی‌ها اگر بخواهند در این کشور و در خلیج فارس دست به اعمالی بزنند که نشان از تهدید، حمله و اقدامات ناامن‌کننده برای منطقه داشته باشد، به دست توانای نیرو‌های مسلح ما، سپاه ما و ارتش دلاور ما و نیروی دریایی و هوایی و بسیج ما، یا جای آنها در قعر آب‌های خلیج فارس خواهد بود یا دست بر سر و سر به زیر افکنده تسلیم نیرو‌های ما خواهند شد. رییس قوه قضاییه ادامه داد: نیرو‌های ما نه در شعار بلکه در عمل نشان دادند که هوشیاری، بصیرت، آگاهی و اقتدار آنها مثال زدنی است. امروز نیرو‌های ما از استقلال برخوردارند و هیچکس نمی‌گوید ارتش و نیرو‌های مسلح ما، وابسته به کدام نیروی مسلح قدرت جهانی است. همه در دنیا معتقدند نیرو‌های مسلح ما نیروی مستقل و مستحکمی است و حتی کار‌های تخصصی و پیچیده در داخل کشور ما و به دست جوانان ایرانی انجام می‌گیرد.

  پیشرفت مستمر کشور

رییس دستگاه قضا گفت: امروز در حوزه علم و فناوری نیرو‌های مسلح ما دست به اقدامات خیره‌کننده‌ای زده‌اند. امروز کار‌هایی که در حوزه دفاعی و امنیتی در کشور انجام می‌شود، کار‌های ویژه و اقتدار آفرین است و جلوه‌هایی از آن هم سرنگونی پهپاد امریکایی و اقداماتی بود که نسبت به حکومت خبیث انگلیس در منطقه انجام دادند؛ به گونه‌ای که نیرو‌های مسلح ما با اقدامات خوبی که کردند، آنها را سر جای خود نشاندند.

حجت‌الاسلام رییسی گفت: امروز نیرو‌های مسلح ما نیرویی خداباور و مردمی هستند؛ نیرویی هستند که در رأس آن فرماندهی معظم کل قوا و جانشین امام زمان (عج) است. حجت‌الاسلام رییسی ادامه داد: شهید یاسینی‌ها، شهید دوران‌ها، شهید خلعتبری‌ها و شهدای عزیز و عظیم ما همچون سپهبد شهید قاسم سلیمانی رضوان‌الله تعالی علیه افرادی بودند که برای خود آنها ملاقات با خدا مبارک بود، اما ما چهره‌های نورانی و بزرگی را از دست دادیم. رییس دستگاه قضا تاکید کرد: از این جهت دلمان خوش است که رویش‌های انقلابی در نیرو‌های مسلح و در میان نیروها، امرا و سرداران عزیزی که امروز نیرو‌های مسلح را مدیریت می‌کنند، ادامه دارد و حقیقتاً روحیه و نگاه انقلابی، مردمی بودن و همچنین مجاهدت آنها برای کشور افتخارآفرین است. حجت‌الاسلام رییسی گفت: نیرو‌های مسلحی که آموزش دیده و به آنچه که از فنون نظامی و امنیتی هست، آگاهند و از همه مهم‌تر مسلح به سلاح ایمان، دلدادگی به خدا و اهل‌بیت(ع)، انقلابی بودن، ایستادگی در راه هدف و مقاومت هستند، روحیه آنها برای کشور اقتدار آفرین است.‌ امروز نیرو‌های مسلح ما از استقلال در مقابل همه ارتش‌ها و از استحکام و اقتدار در سطح منطقه و جهان بهره‌مندند. رییس قوه قضاییه در ادامه عنوان کرد: ما باید سر به آستان ربوبی بساییم و خداوند متعال را شاکر باشیم که جوانان برومندی به عنوان سرمایه‌های عظیم در این کشورند که پشتوانه امنیت این نظام هستند. شما دژ‌های محکمی در مقابل دشمنان برای حفظ امنیت و عزت و ارزش‌های الهی و زینت کشور و نظام مقتدر ما هستید. وی افزود: مردم عزیز ما امروز امنیت را از شما نیرو‌های مسلح و همه کسانی که امروز در کسوت سربازی، سرداری و امیری برای این نظام تلاش می‌کنند، دارند و همواره قدردان زحمات شبانه روزی عزیزان هستند که دریا و هوا و زمین و همه مرز‌های جغرافیای کشور را شما پاسداری می‌کنید. رییس دستگاه قضا اضافه کرد: امروز نه تنها مردم ایران بلکه مردم منطقه نیز به پشتیبانی و با حضور شما در مقابل تهاجم امریکایی‌ها و قدرت‌های از خدا بی‌خبر احساس امنیت می‌کنند. نقش نیرو‌های مسلح چه نقش مستشاری و چه نقش حضوری که عزیزانمان دارند، برای منطقه نیز امنیت آفرین است، نیرو‌های مسلح ما اجازه نخواهند داد امریکایی‌ها، اروپایی‌ها و انگلیسی‌ها از آن سر عالم بیایند در این جا دست اندازی کنند و امنیت مردم و منطقه را به خطر بیندازند. حجت‌الاسلام رییسی تصریح کرد: حضور مقتدرانه نیرو‌های مسلح اجازه نخواهد داد که امریکایی‌ها در منطقه هرگز خواب راحت داشته باشند و همچنان‌که نشان داده شد، هم در پشتوانه مردم نسبت به نیرو‌های مسلح در تشییع باشکوه حاج قاسم سلیمانی و هم از زدن پایگاه دشمن در عراق. این دو جلوه، جلوه اقتدار و قله‌ای بود که هم پشتوانه مردم از نیرو‌های مسلح و هم اقتدار نیرو‌های مسلح ما را نشان داد و آنچنان که شما شاهد هستید اقدامات بسیاری برای حفظ این اقتدار در حوزه‌های مختلف انجام شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران